Search
22 Haziran 2017,Perşembe
  • :
  • :

Acunn.com’dan yılın gazetecilik olayı! Yemek aynı, haber farklı, amaç belli!

Acunn.com’dan yılın gazetecilik olayı! Yemek aynı, haber farklı, amaç belli!

Yemek aynı, haber farklı, amaç belli…

Fenerbahçeli olduğunu dünya alemin bildiği Acun Ilıcalı’nın “haber sitesi” acunn.com da bugün yeralan haber, en cevval magazin muhaberilerine taş çıkartacak cinstendi.

Beşiktaş’ımızın yıldız golcüsü Demba Ba’nın sarışın bir bayanla yemek yediği sırada resimlerini çeken acunn.com, bu resimlerin altına Tan gazetesini hatırlatan bir açıklama yazdı: ” Demba Ba sarışın bir güzelle yakalandı. Resimleri çekilince rahatsız oldu ve gazetecilerin uzaklaştırılmasını istedi. Olmayınca mekanı terk etti”.

http://www.acunn.com/spor/besiktas-demba-ba-sarisin-guzel-yemek/186132

Beşiktaş kupada Sarıyer ile oynarken kadroda olmayan Demba Ba’nın, sarışın bir güzelle yemek yemesini görüntülemek gerçektende “yılın gazetecilik olayıydı”!!!
demba4
Ancak Acunn.com ‘un hesaba katmadığı, daha doğrusu araştırmadan yazdığı birşey vardı. Demba Ba’nın yemek yediği sarışın güzel nikahlı karısıydı ve insanın izin gününde eşiyle yemek yemesi kadar doğal birşey olamazdı.

Demba Ba’nın ailesinin görüntülenmesi konusundaki hassasiyeti de İngiltere yıllarından bu yana bilinen bir konu…

O zaman ?

Konu Beşiktaş, olayın kahramanı da Demba Ba olunca ver odunu altına yanmasa da is yapsın hesabı mı yapılmıştı haber ? bilinmez…

Vatan gazetesi de aynı haberi yapmış ancak magazin değil gazeteciliğin ilkeleri ile önce sarışın bayanın kim olduğunu araştırmıştı.

http://www.gazetevatan.com/demba-ba-ve-esi–37234-galeri-magazin-fotogaleri/

demba3
Acunn.com ‘a tavsiyemiz, bu resimlerden haber yapmak istiyorlarsa, Fenerbahçe ve Galatasaraylı futbolcular Ferrari ve Lamborghiniler ile Nişantaşının tozunu atarken; dünya Yıldızı Demba Ba’nın mütevazi bir minibüs ile gezmesi haberin konusu olabilir. Sahada didişmeden, kavga etmeden, tribünleri tahrik etmeden aldığı paranın hakkını vererek ve mütevazı yaşayarak nasıl örnek bir profesyonellik sergilediği anlatılabilir.

Belki birilerine ilham verir ?
One thought on “Acunn.com’dan yılın gazetecilik olayı! Yemek aynı, haber farklı, amaç belli!

  1. Ercüment meriç öztürk Yazar

    Haberin Webkartallarında çıkmasından 20 dakika sonra haber: “Karakartalın 17 maçta 15 gol atan yıldızı, eşi ile birlikte huzrlu bir yemek yemek için Etiler’de mola verdi” olarak düzeltildi.

    Haaa haberin linki hala “sarışın güzelle yemek” ama olsun…

    Bari bir özür yayımlansaydı

Bir Cevap Yazın