Search
22 Haziran 2017,Perşembe
  • :
  • :

Alper Ecevit : Beşiktaş ve Milan ve Gaz

Alper Ecevit : Beşiktaş ve Milan ve Gaz

90’ların başında Beşiktaş’lılığımın oturduğu düşünülürse, Beşiktaş’ı Milan zannetmem doğaldır. Malum 90’ların başında ne Beşiktaş yenildi ne de Milan. Hep şampiyondular. Sonra gel zaman git zaman şikeci Juventus ve Galatasaray da devreye girdi vs. 

Ne ilginçtir ki Beşiktaş, 37 yıl aradığı şampiyonluğu isminde Milan geçerken buldu hem de tüm camianın en acılı gününde bir araya getirdiği müthiş Gazla. 

Öncelikle Beşiktaş basket takımı Milangaz yokken de vardı. Sponsoru yokken, Praskevicius-Muratcan Güler-Bud Eley-Onur Aydın’lı kadrosu ile de şampiyonluğun en önemli adayı olmuş ve şampiyonluk elinden hakem yardımıyla Efes’ e verilmişti. 

Ergin Ataman, Milangaz yokken hocalık teklifini kabul etti. Ergin Ataman, daha önce Milangaz yokken de Beşiktaş’ın, Karşıyaka’nın, Telekom’un hocalığını yaptı.

Beşiktaş basketbol takımı boru değildir arkadaşlar. Bunu böyle yazalım bir kenara. GS gibi tesadüfi iyi bir takım kurarak basketbola ilgili bir taraftar grubu kurmuş, yıllarca Darüşşafaka’nın, Ülker’in uyduruk salonlarında 100 kişiye maçl yapmış bir takım değildir. Önce Fetgeri’yi doldurmuş, üstüne Süleyman Seba’yı doldurmuş, Akatlar’ıdoldurmuş ve sonunda Sinan Erdem’i doldurmuştur.

Rakibi Fenerbahçe ve Galatasaray olmamıştır, Efes ve Ülker de olmuştur. Bütçesi yetmemiştir. Bütçesinin yettiği tek sezonda da , şampiyonluğu anasının ak sütü gibi helal ederek kazanmıştır. Yenilmez Armadayı 5 kez yenerek, Fenerbahçe’yi süpürerek, Efes’i darmadağın halde bırakarak. 

Demirören Grubu, dışardan göründüğü kadarıyla, basketbol takımını malzeme yapmış rezil bir firma ve sponsor örneği vermiştir.

Bir sponsor devam edip etmeyeceğine lig bittikten 10 gün sonra karar verir mi…Hani o ligi başarısız bitirsek bir kararsızlığı olur. Bu takım ŞAMPİYON VE EUROLEAGUE’ kaldı. Şimdi Beşiktaş’ın sponsor bulamaması için de ellerinden geleni yapıyor olabilirler. Hiç farketmez, ortalama bir sponsor ile ligde yine çeyrek final oynarız. SON 15 SENEDİR YAPTIĞIMIZ GİBİ! 

Gelelim saha içine. Öncelikle Ergin Ataman boşta ve beraber çalıştığı oyuncuları takıma katmak isteyecektir. Başta Arroyo-Pops-Erceg-ErsiN-Hawkins….Eeee başka?Diğerlerini Galatasaray alır mı, almaz. Öncelikle takım kimyası cart diye ortadan ayrıldı. Zannetmeyin ki Beşiktaş’taki takım GS forması ile devam eder.

Şimdi gelelim Arroyo’lara. Öncelikle Galatasaray’ın bütçesinin çok büyük olması zor. Arroyo’ların başını döndürecek teklifi yapamazlar. Eğer Arroyo bu sene kafaca değişmedilerse Pops ile beraber öncelikle NBA’den teklif kapmaya bakarlar. Bu da onların GS’ye imza atmasını geciktirir. O yüzden Beşiktaş’ın sponsor bulup bu oyunculara imza attıracak vakti bence hala var.

GS’ye gitmesi en muhtemel oyuncu Erceg. Ama Erceg artık Sırp Milli Takımında ve çok çıkışta bir isim. Muhtemelen bir Euroleague takımına gitmek isteyecektir. Yunan liginde oynamış bir oyuncu, teklif almaması mümkün değil. İkincisi de Dawkins. Gidişi büyük kayıp olur. Her takıma adapte olabilen bir oyuncu.

Geriye kaldı Ersin Dağlı. Onun da bulunmaz hint kumaşı olmadığını , 32 yaşına geldiğini ve normalde iyi bir altıncı adam olduğuun hatırlatalım. Dolayısıyla hiç korkmayın, GS öyle Beşiktaş’ı baştan sona satın alıp kaldığımız yerden DEVAM EDEMEZ. 

Kritik bir isim Can Akın olur. İyi bir Türk, kaçırılımaması gerekir. vs. Şimdi diyeliim Ergin Hoca,Arroyo ve Mensah Bonsu’yu aldı götürdü. Takım başarılı olursa pay bu oyunculara çıkar, takım kimyasını bozar, olmazsa bu oyuncuları kimse suçlayamaz, pay eskilere çıkar. Bu bu kadar nettir. Kimse mucize aramasın. Galatasaray aklınca çakallık, ama aslında SALAKLIK yapmıştır.

Kurulmuş kimyasını Mahmudi ile bozup, yerine herkesin (bizde başarılı iken bile) şüphe ile baktığı Ergin Ataman’a bırakmıştır. Şu an Ergin’in söylediği herşeye peki demek zorundalar, çünkü Ergin eli çok kuvvetli geliyor.

Dolayısıyla Koç Özyer ile kuracakları genel koordinatörlük vs. asla yürümez, Ergin kimseyi dinlemez.

Sonuç Ergin Ataman’ın Galatasaray’ı Oktay Mahmudi’nin GS’ından Fener ve Efes yatırıma devam ettiği sürece daha iyi olamaz. Arroyo, Mehmet Yağmur ile olduğu gibi Ender Arslan ile anlaşamaz, Tutku Açık’ı hazır tutamaz.

Gelelim etik metik meselesine. 

Ergin Ataman, etikten bahsetmesin, hem gereği yoktur, hem de Melo’yu satın almaya çalışan GS kadar etik sahibidir. Kendisine de Twitter’da yazdım, paranı veremedik, gittin haklısın, keşke GS’den teklif aldığını da itiraf etseydin dedim.

Öncelikle Galatasaray şu eziklikle yaşamak zorunda. GS, Ergin’inin ikinci tercihidir. 

Ergin de şu eziklikle yaşamak zorunda, Oktay Mahmudi’ninhaksız gönderildiği bir koltukta oturmaktadır. 

Bu tablodan başarı çıkmaz arkadaşlar.

Ergin Ataman’ın Beşiktaş’ ageldiği gün, doğru karar olduğunu ve MUTLAKA Ahmet Kandemir’e tercih edilmesi gerektiğini yazmıştım. İşler cuk oturdu araya bir de şampiyonluk oturttuk. 

Ama bugün buraya yazıyorum. Önümüzdeki yıl GS, bir tane kupa alsın iddiaya girene yemek ısmarlıyorum. 

Yanlış savaş kazanılmaz, yanlış karar kupa getirmez.

Ergin Ataman, hak helal istemesin, teşekkürümü borç bilirim, fotoğraflarda yüzündeki gülücüğü duvarıma asarım, ama unutmasın ki endüstriyel spor denen malum yapı, onu 2 hafta içinde ‘Beşiktaş’ın Çocuğu’ tezahüratlarında zıp zıp göbek attırır, 2 haftaya yangından mal kaçırarak dopingçi diye ona bağıran tribünlere koşturur. Bu rezillik de ona ve sporun içindekilere zaten yeter. 

Beşiktaş , Euroleague takımıdır, bu takıma sponsor bulamıyorsak Türk basketbolu otursun düşünsün. Beşiktaş araya Şampiyonluğu sıkıştırmıştır, Avrupa Kupası’nı almıştır, ne Ülker’in ne Galatasaray’ın ne de Fenerbahçe’nin yıllardır ve muhtemelen yıllarca yapamadıklarını bir çırpıda yapmıştır.

Beşiktaş hemen gitsin, Beşiktaşlı vs. diye Ufuk Sarıca falan saçmalığına girmeden, Ahmet Çakı-Nihat İziç veya Orhun Ene’yi takımın başına geçirsin, sonra da gelsin benden hesap sorsun: )

Teşekkürler Milangaz, Demirören ismini yine sportif olmayan rezil bir kararla sonlandırdığın, bizi rezil tüpçülere mahçup ve muhtaç etmediğin için. Web Kartalları Sistem Yönetim tarafından yönetilen admin kullanıcısı. bir nevi bot.


Bir Cevap Yazın