Search
28 Haziran 2017,Çarşamba
  • :
  • :

Selçuk Avcı – Olağanüstü

Selçuk Avcı – Olağanüstü

Maç sonrası stres ve dün olduğu gibi sinirle yazı yazmayıp ertesi günü beklemek her daim çok daha mantıklı oluyor. Malum penceremiz Beşiktaş çerçeveli – bu nedenle açımız her ne kadar dar(alıyor) gibi dursa da, tam tersi – Beşiktaşlıysanız eğer gerektiğinde rakibe hakkını verirsiniz. Oluş şekli sancılı ve terstir ama maçın hakkı beraberliktir – net.080720131042015259961

Dün ilk onbirimizi duyunca maçı izlememek en iyisi herhalde diye düşündüm. Bu kadar sakatlıktan sonra elbette taşlarla oynamanız gerekir. Fakat sevgili hocamız Slaven Biliç ne kadar doğru karar verdiyse bir o kadar da yanlış yaptı – buna oyun içersindeki hamle hataları da eklenince, bir antrenörün takıma olan azami 15% katkı bu maçlık tuz buz oldu.

Önce güzelliklerden başlamakta fayda var. Tolga salt bu senenin değil, son on yılın en iyi transferidir. Pedro Franco artık bu takımın bir parçasıdır. (Bu arada gelecek yıl stoper transferi olursa ön liberoluk da yapar gibime geliyor. O tekniğe ve beceriye sahip bir oyuncu.) İsmal Köybaşı yavaş yavaş eski formuna dönüş sinyalleri veriyor. Seneye yeni transfer misali cuk oturur. Atiba da bu senenin en isabetli oyuncularından – PSV’den bir zahmet alınan, her eve lazım bir adam – parasını son kuruşuna kadar helal ediyor. Veli Kavlak bu sene muazzam bir sezon oynuyor – sadece koşu mesafeleri bile insana dopingsiz olmaz bu iş dedirtiyor. Ramon Motta şapkadan çıkan tavşan misali geldi takır takır da oynuyor. Gökhan Töre’siz Beşiktaş planlayıp düşünmek cinayet olur.

Dönelim eksilere – Jermaine Jones benim bildiğim Jones değil – sanırım gelir gelmez yaşadığı sakatlıktan çok, maç içersinde ondan istenen şeyler ona uygun düşmüyor. Ersan ve Ömer bir var iki yok. Toraman, Escude, Sezer, Muhammed, Holosko, Gökhan Süzen iptal. Sivok ve Fernandes ilk yarı hariç iptal. Serdar ne yazık ki güven vermiyor. Necip üstüne koyamadı. Mustafa çok geç açıldı. Kerim ise hala ısınma turlarında. Uğur Boral’a nedense forma verilmiyor. Dany ve Eneramo denince de aklıma paranoyak başbakan misali haşhaşiler ve paralelciler geliyor.

Hesap ettiğinizde sezon boyunca kadro derinliği diye dillendirilse de biz toplamda – yarısıyla çeyreğiyle – 12 oyuncuyla ancak mücadele edebilmişiz. Misal Sivok yarı sezon Franco yarı sezon – eder bir oyuncu. Buna artı olarak sahanız yok. Hocanız yeni gelmiş. Hak yok. Hukuk yok. Devlet karşı. Nizam yok. Alem dersen o biçim çok. Bkz. cuma maçları, seyirci oyunları, tapeler mapeler, sahada orası burası ayrı oynayan kakara kukara hakemler, yanlı ve kurgusal yayıncı kuruluş vs. derken elde edilen puanlar olağanüstüdür.

besiktas-tromso-olimpiyat-stadi-muhtesem-3lu_144113-2790_640x360Bu sene ikinci olursak eğer, ki hala şansımız devam ediyor, şampiyonluktan daha değerlidir. Bunu da Şamp. Ligi için değil yukarıdaki sebeplerden ötürü değerlendiriyorum.

Sabir edelim – haftaya Atatürk bayram, şölen, alem de Beşiktaşlıyı görsün.

SA1998`de mail grubu olarak başlayıp posta kutularını dolduran yazışmalardan kalma bir üyeyim. O zamanlar Tuğrul Yenidoğan`ın tavsiyesi üzerine WK`ya üye olmuştum. Almanya doğumlu, evli ve iki Beşiktaşlı Kartal babasıyım. Beşiktaşlılık, çok şükür ki, ailemizde 1925`ten beri adeta geleneğimiz. Üniversite mezunuyum, öğretmenliğin yanısıra yaklaşık 12 sezondur Alman altyapılarında lisanslı futbol antrenörlüğü yapmaktayım. Yeni scoutluk modelinde yarı profesyonel Kartal Gözü üyesiyim.


Bir Cevap Yazın