Search
22 Haziran 2017,Perşembe
  • :
  • :

Skiş Sokuşlu Yazı

Skiş Sokuşlu Yazı

eller yumruk halinde, belinin iki yanından ileri geri hareket ettirilerek söylenir: KOYDUK MU? kitleler halinde maç 1-0 falansa son dakikalarda katılım çok olmaz, ne olur ne olmaz diye. korktuğu şey “NAZARA GELMEK”tir bu kitlenin. bu lafı kullanmayayım değildir. son saniyelere gelince o da katılır güruha: LALALAY LAY LAY KOYDUK MU?? soru işareti konması da gerekmez, rakibinin anlaması gerekir; koyulmuştur kendisine. buna boyun eğmesi, oluşan durumu kabullenmesi gerekir.

sonra maç içerisinde çok sert olduğunu düşündüğü bir pozisyon olur. bazen olmasa da, olur. yeter ki küfretsindir: ORROSPU ÇOCUUUU! sorsan, işte kendini deşarj ediyordur ve buna hakkı vardır. o günkü planlarını günler öncesinden yapmıştır. maç başlayana kadar küfredecek, maç bitene kadar küfredecek ve bir sonraki maça kadar küfredecektir. bazen kendini sakınacağı bir ortam olur da ancak geri durur, sonra ona buna koya koya devam etmektedir hayatına. hayat dediğin başka nedir ki?

maçtan günler öncesinde başlar; bilmemnespor kocan geliyor! çünkü o gece gerdek gecesidir. kocası olarak gelecektir. hatta rakip bir seri falan yakalamışsa, paylaşır bir japon bayrağı, “BU GECE KAN AKACAK!”

maç içinde takımı döktürüyordur, 3 atar 4 atar, bir o kadar da kaçırır. başlık hazırdır: TECAVÜZ VAR! yanına da meşhur tecavüzcü Coşkun’un fotoğrafı iliştirilir. halbuki kendisi “mesleğine” incelik kazandıran müthiş bir insandır!

öyle akıl almaz bir gol kaçırır ki forveti, haykırır yükseklere doğru: .MINA KOYAYIM!

münferittir ama her şey, camiaya maledilemez. camiaya koyayım size bi’şey olmasın. yanındaki çocuğa küfür öğretmektir taraftarlık. ERKEK gibi küfretmektir, kadını aşağılayarak. taraftarlığa koyayım, size bi’şey olmasın.

“ne küfrediyorsun adamın ölmüş annesine?” sorusuna alınabilecek en iyi cevaptır “pardon ağbi, öldüğünü bilmiyordum”.

yanımda olmayın stad açıldıktan sonra, gammazsam gammazım. babamı tanımam..türkiye'de beşiktaş maçından başka maç izlemez. epl, bbl, la liga, euroleague izler. iztv izler, atlas ve uykusuz okur, birgün'ün veda öncesi kağıdını beğenmediği için pdf'ini okurdu, şimdi basılı birgün okur. 2003'den beri WK


Bir Cevap Yazın