Search
22 Haziran 2017,Perşembe
  • :
  • :

Toldo – Kadıköy’ün Şifresi

Toldo – Kadıköy’ün Şifresi

Selamlar Beşiktaş dostları,

saatlerin bile geçmek bilmediği, zamansızca ter basmalarının, diz titremelerinin yaşandığı şu müstesna günlerde dilime takılan bir şarkı ki; yatçaz kalkçaz yatçaz kalkçaz yatçaz kalkçaz hoooop çok fena koyucaz..oguz

Evet derbilerde 10 yıla yakın bir süredir 4-5 maç hariç favori gösterilmediğimiz gerçeği ile Kadıköy’de oynanacak dev derbiyi bekler olduk..

Bu maçla ilgili bir kaç teknik taktik kadro görüşümü kısaca paylaşmak istedim.

Öncelikle rakipten başlayacak olursak Ersun Yanal 2005 te milli takımda oturtmak istediği ve fiyaskoyla sonuçlanan hücum taktiğini kadro zenginliği sayesinde fenrbahçe’de yürürlüğe sokmuş durumda ve son dakika golleri ile de olsa bayağı bir yol almış görünüyor..

Bu sistemin özelliği ise 3 atak oyuncusunu ofsayt çizgisi boyunca 15 er metre aralıklarla yerleştirip aralarında Kuyt’ı gezdirmek suretiyle rakibi büyük bir baskı altına almak olarak görünüyor..

ersun_yanal-99_teknik_55Handikapı ise defansif tek ön libero bulundurmaak ve topu mutlaka Emre ile buluşturmak olarak göze batıyor..

Burada ise önlem olarak bizim defansın adam adama oynamaması gerekliliği ortaya çıkarken alan savunması ile Kuyt’ı kovalayan serbest ön liberonun zaman zaman bir stoper pozisyonuna geçebilmesi gerekliliğini görüyoruz..

Biz hücum ederken ise aşırı kanatlara oyunu yaymadan Mehmet Topla’ı ani kapılan toplarla yalnız yakaladığımız anlarda ofsayt çizgisine de çok sokulmadan 18 üzerinde 3 lü 4 lü gruplar oluşturup Almeida yı duvar olarak kulllanıp ortadan delme harekatı yapmamız bize çok büyük bir hücum gücü getirecektir..

gs maçını statta izledim ve gs nin her uzun topta nasıl duvara çarpıp döndüğünü çok iyi gözlemledim, forvetle orta sahanın arasının 30 metre tutuldugu gs de atılan ara toplar hava topları duvara vurdu vurdu geri döndü, zira alvesle egemen conan la he man gibi ama topu yere indirip aralarına hızlı daldıgında çok rahat pozisyona giriyorsun o yüzden 18 e yakın kısa yerden hızlı paslarla saldırırsak sürekli volkanla karşı karşıya adam bırakabiliriz..besiktas4-fenerbahce2-13-05-2009--besiktas-derbi-fenerbahce-futbol-mac-1083502

fener hücum ederken topun karşısına geçen 4 lülerin ortasına adam sokarak topu alıp katediyorlar o yüzden 4 e 5 e ikilerde çok yakın hızlı savunma yaparsak inanılmaz fazla adettte top kapacağımızı düşünüyorum

İzmirdeki kupa maçının bir tekrarı yaşanabilir forvette üretken olursak

skor tahminim 2-1 kazanıyoruz

sevgiler saygılar gagalar pençeler efenim

toldo +
Bir Cevap Yazın