5 puan fark oldu diye HAVAYA GİRME !

5 puan fark oldu diye HAVAYA GİRMEMEMİZ LAZIM. Biz de aynı takımlarla oynayacağız. Hatta hemen her sene bize çok zor gelen Sivas ve Akhisar maçları kapı gibi duruyor önümüzde. Kasımpaşa maçından önce tüm camia ve takım olarak havaya girdik , Kasımpaşa bizden her sene aldığı puanları yine aldı gitti. Kasımpaşa ve Başakşehir bizi kaç sene şampiyonluktan etti sayabilen var mı ?

Sivas ve Akhisar maçı dünya kupası finali ciddiyeti ile hazırlanılması gereken maçlar.
Ancak Bu maçlar özelinde Şenol Hocamızın da taktik anlamında bazı çözümler üretmesi lazım.
Kasımpaşa da Başakşehir de bizim maçtan önce haftalarca puan kaybetseler , formsuz olsalar dahi Beşiktaş’tan göstere göstere puan aldılar . Çünkü Beşiktaş’ın nasıl oynadığını biliyorlar ve tamamen buna karşı hazırlanıyorlar. Sivas ve Akhisar da aynı oynayacak , aynı şeyi yapmaya çalışacak.

Bizim 2 şeyi düzeltmemiz lazım :
1) Rakip kanatlardan çok kolay kontra yapıyor ve kolaylıkla gol pozisyonu buluyor. Buna o veya bu şekilde bir çözüm bulmamız lazım.
Olcay ve İsmail mücadele etmelerine , gayret sarfetmelerine rağmen ; ne hücuma , ne de defansa gerçek anlamda katkı sağlayamıyorlar. Onların enerjisi ile beraber takımın enerjisi boşa gidiyor. Boşa giden ortalar , rakibe atılan paslar , kolaylıkla kaptırılan toplar ; hem Olcay ve İsmail’i , hem de takımı yakıyor.
Şenol Hoca’nın bu işe bir çözüm üretmesi lazım hem de acil. çünkü ileride tutamadığımız her top bizim kaleye büyük tehlike olarak geri dönüyor.

2) Golü bulduktan sonra geriye çekilip gömülmememiz lazım. Zira defansımız ve kalecimiz çok çok iyi değil. İleride pres yapmaya devam etmemiz lazım. Bu yüzden Gomez veya başka biri yorulduğu zaman hücumda presi devam ettirecek ve hücumda top tutacak oyuncular oyuna alınmalı. Bütün takım savunmayı Atiba ve oyunda ise Necip’in üstüne bırakıyor sadece alan savunması yapmaya çalışıyor. Bu olmaz.

Saldır KARTAL , şampiyonluk için saldır, geri çekilme ileride saldır.

Bir Cevap Yazın