Akhisar Kalesi’ni Aşmak

Maçı izlerken üç tespitim oldu ;

douglao adlı stoper arkadaşı , pire gibi kerim frei yi santrafora atarak attırabilir yada penaltı yaptırtabilirdik. Mario Gomes iyi futbolcu ama her maçın adamı değil. Çok ağır ve statik kaldı.

Daha 20. dk da Kerim i uca atsaydık , pire gibi Kerim rakip defansı allak bullak edecek bir referansa sahipti. Denenmeliydi. Hocamız ,aynılıkta ısrar etti.

Serdar Kurtuluş , Necip’in yokluğunda Atiba ile orta sahayı tutmalıydı. Gerekirse Rodaega nın başına dikmeliydik ; rakip zaten Rodeaga yaslanmış tek umudu kontra ile bu adamı kaçırma üzerine kurmuşken ; bu kadar önlemsiz oynamak da neyin nesiydi.. Hele Rhodolfo ve Tosic gibi iki ağır ve reflekssiz adamla başlamışken..

Ne topu ayakta tutma süresi , ne çekilen şut sayısı ne yapılan orta.. Ferguson un dediği gibi bunlar lanet olası sayılardan ibaret birer istatistik.. Akhisar üç defa geldi üçü de yüzde yüzlük gol pozisyonuna dönüştü ve ikisi gol oldu. Rodeaga nın şutu direkte patlamasa ve girse maç 5-0 a giderdi desem yanılıyor muyum ?

Peki sebep neydi ? Sadece Tolga mı ?

Altı pastan önünden geçen topa uzaya fırlayan roket gibi kendini atamayan Gomes e ne diyeceğiz? Oğuzhan ın yerden kestiği topa yapacağı tek şey kayarak uzanmak olacaktı hepsi bu.. Tekrar ediyorum Gomes çok iyi topçu ama her maçın adamı değil.

Gökhan ı , herkes yorulduktan sonra oyuna almak.. Enteresan bir durum.. Takım bitmiş kimse artık koşamıyor bile.. Bir bakıyorum Hoca yaklaşık 70.dk da Gökhan ı alıyor. Ne bekliyor ? Ne olacağını düşünüyor?

“Bazen herkesin gördüğünü görememek” diye bir olgu var ; sürekli üçüncü olarak ıskaladığımız durum da bu ; ne kadar diğer takım taraftarı arkadaşım varsa şunu söylüyor : küçücük çocuklar bile ezberledi sizin oyun tarzınızı ; rakip biraz kapansa , hatta kapanmayı bırak biraz üstünüze gelse dağılıyorsunuz.

Haksızlar mı ?

Tolga ya gösterilen toleransın onda biri Serdar Kurtuluş a gösterilmedi bu sezon. Dediğim gibi , en ihtiyaç duyduğumuz çift önliberolu maç bu maçtı.. Serdar da bu mevkide Atiba yı ve hatta Oğuzhan ı besleyecek oyun tarzı ile çok rahatlatacaktı bizi..

Olmadı..sağlık olsun ; ama şu ezber oyun tarzının yanına değişik bir şeyler koymak lazım ; bir B planı bir C planı gibi..

Yoksa gene üçüncülük.. gene hüsran..

Bir Cevap Yazın