Aldatmasın !

Bugün takım her zamanki oyununa yakın bir oyun oynadı. Sorun da burada işte. Karşımızda Konya veya Başakşehir olsaydı yine aynı sıkıntıları çekerdik. Neden çünkü oyunu 70 metrede oynuyoruz. İyi oynuyor görünüyor , çok pozisyon üretiyoruz ama öyle kabak gibi alanlar bırakıyoruz ki , iyi kontra yapan takım canımızı yakar. Ayrıca Bugün Eskişehir ; ne Konya , ne Başakşehir kadar Oğuzhan ve Atiba’ya baskı kuramadı. Forvetleri de çok dağınıktı. Yine de Oğuzhan , Olcay ve Atiba bugün çok koştu , çok çalıştı. Tebrik etmek lazım. Buna ihtiyacımız vardı. Şimdi bundan sonra daha da güçlenerek , daha da hırslanarak devam etmeli.

Beşiktaş’ın şu sorunlara çare bulması lazım:

1) Alexis her maçta rakiplere rahat şut şansı veriyor. Marcelo ile arası çok açık. İkisinin arasına 11 kişilik bir takım sığar. Son 10 dakika Eskişehir kontrayı bırakıp bizim ceza alanımız önüne yerleşince gol yememiz çok uzun sürmedi. Bize transfer olduğundan beri Alexis’in bu şekilde vurdurduğu 3 toptan 2 si gol oldu. Birisini Tolga kurtardı ! Tosiç oynamalı.

2) Rakip ceza sahası ve çevresinde şut pozisyonu bulmamıza rağmen hala daha pas yapmaya çalışıyoruz.

3) Gomez’den sonra takımda hareketli oyunda kafa golü atabilecek oyuncumuz yok ! Orta yapılıyor her iki kanatta oynayan Olcay veya Quaresma kafa golü atamıyor !

4) Çok geniş alanda (70 metrede ) oynuyoruz. Bloklar arası çok açık. Atiba’nın insanüstü gayreti ve topu bizde tutma becerisi olmasa çok pozisyon veririz. Çok sıkıntı çekeriz.

Rize maçı Trabzon maçından daha zor olacak. Rize maçı köşebaşı maçlarından biri. Rize ve Trabzon maçlarından 6 puan alırsak Fb maçını telafi etmiş olacağız. Ondan sonrası yokuş aşağı ! 2 tane final maçı , çık kazan .

Bir Cevap Yazın