Aslında hava sıcak değil , nem çok ; BJK çok iyi de lig berbat !

1 ) Yeni sezon hayırlı olsun , Allah sakatlıklardan korusun. BJK için en iyi dilek budur 🙂

2) Sn. Ercüment Meriç Öztürk’ün de dediği gibi özellikle Tolga ve Tosiç bu takımın topçusu değildir ! Tosiç Motta’dan da kötüdür (ağırdır)

3) Yol yakınken muhakkak ama muhakkak kaleci ve stoper ( Dnipro – Douglas) alınmalıdır. Alınacak çok iyi (hızlı) bir stoper ile çok iyi bir kalecinin yapacağı katkı için paha biçilemez. Hatta bana göre bu iki pozisyon için yapılacak transferler ön libero transferinden daha önceliklidir.

4) Cenk Tosun da , Oğuzhan da budur. Zaten böyleydiler. Onlar klasik Türk insanı. Yani gazla çalışıyorlar. Biliç ve/veya başka yabancı hocaların çok anlamadığı şey. Her Türk gibi gazla çalışmanın dezavantajlarını da yaşayacaklar. Yani bir gün gelecek yakıt bitecek. İki oyuncumuzu da tebrik ediyorum. İnşallah performanslarını Avrupa ayarına (devamlılığına) çıkarıp Arda Turan’ın izinden giderler.

5) Takım hiç atmadığı kadar şut attı. Hep böyle devam.

6) Lige çok iyi başladık. Amma velakin zaten 3 senedir çok iyi başlıyoruz. TS maçını kastetmiyorum ilk derbimizde (hatta derbi haftasından bir hafta önce oynayacağımız maçtaki hakem tavırlarından ) bu sene ne olacağımız belli olur !

7) Defans kurgumuz (iki stoperimizin ağırlığı ) , sol bek Tosiç ve kalecimiz görünen en büyük sorunlarımız. Bu adamların yaratacağı handikapı ligte çok gol atarak Anadolu takımlarına karşı aşabiliriz ama derbilerde ve özellikle Avrupa maçlarında hüsran yaşarız.

8) Hücum hattındaki çeşitlilik ve dinamizm hiç bir takımda yok.

9) Bu ligin fikstürü nasıl sonuçlanması istendiğinin göstergesidir. Fb ilk maç kendi seyircisi önünde açılış maçını oynuyor. BJK ikinci defa 40 derecede gecenin köründe Mersin’le boğuşuyor. Biz kahvede otururken sıcaktan kalp krizi geçiriyorduk.
Fikstür dedim de 2 sezon üst üste tüm derbileri içerde oynama , 2 sezon üst üste ilk maçı deplasmanda MİY ile oynama ve son 14 sezonun sadece 2 sinde ilk maçları kendi sahasında oynama olasılığının hepsinin birden gerçekleşme oranı yaklaşık 3 milyonda bir. Yani fikstüre bak ne süper lig olduğunu ve nasıl sonuçlanmasının istendiğini anla.

Züperrrr ligin , züperrrr fisktürlü yeni sezonu hayırlı uğurlu olsun , tüm bu şartlara rağmen şahane bir başlangıç yapan oyuncularımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

H. Ertaş

Bir Cevap Yazın