Beşiktaş’ın en iyi futbolu (MESLEKİ ZİRVE )

Beşiktaş’ın , hatta bir futbol takımının “ Futbol en iyi bu şekilde oynanır. ” diye tabir edebileceğimiz oyunu hangisidir ?

Bir maçta 5 gol ve daha fazlasını attığı oyun mu ?

%70 topa sahip olma oranına ulaştığı oyun mu ?

60 tane atak , 30 u geçkin orta , 20 tane şut attığı oyun mu ?

Hayır bence hiçbiri .

Bir futbol takımının en iyi oyunu : hakemin 2 penaltısını vermemesine rağmen , bütün kararları rakip lehine vermesine rağmen ; israr ve istikrarını bozmadan , hakemle didişmeden , rakiple didişmeden , her zaman oynadığı gibi oynamaya çalıştığı , atak üstüne atak yapmaya devam ettiği , tekme yese de , çelme yese de aynı ısrarla rakip kaleye gitmeye , pozisyon üretmeye , bütün bunları KART GÖRMEDEN yapmaya çalıştığı OYUNDUR.

Çok zordur. Çok büyük olgunluk ister. Çok büyük SABIR ister. Çok büyük gayret ister . Çok büyük fedakarlık ister. Sadece futbol tekniği ile olmaz , sadece fizik kondüsyon ile olmaz. Çok büyük takım bütünlüğü ister. Zerre kadar hatayı affetmez. 11 kişi içerisinden sadece bir oyuncunun isyankar tepkisi her şeyi berbat eder. Tek bir oyuncunun isteksizliği her şeyi yok eder. Çok büyük konsantrasyon ister.

İşte Beşiktaş Trabzonspor maçında bu FUTBOL ZİRVESİNİ yakalamıştır. Tek bir oyuncumuz kırmızı kart görmeden , neredeyse faulsüz olarak , bu kadar aleyhte karara rağmen , 2 penaltı , 1 geri pas verilmemesine rağmen , gerçek defans oyuncularının sahada olmamasına rağmen , kalecisinin sakatlanmasına rağmen ; psikolojik olarak çok zor bir deplasmanda , karambol golü ile değil, göstere göstere 2 gol atarak , 6-7 tane çok net pozisyon kaçırarak galip gelmiştir.

Bu MESLEKİ ZİRVE’dir arkadaşlar. Bundan ötesi yoktur.
Beşiktaş’a şampiyonluk getirecek olan da budur. Bu özellik rakip Fb’de yoktur. Yapacağımız tek şey bunu kaybetmemek.

Hakemler bizim aleyhimize , Fb nin lehine davranıyormuş. Boş veerrrr. Sen Nirvana’ya ulaşmışsın.
Kendi işine bak ! 9 maç 27 puan = ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ .

Senin hiç bir şeye ihtiyacın yok. Senin kendin olarak devam etmeye ihtiyacın var.

Fb nin ise hakemlere (yani başkalarına) ihtiyacı var.
Braga maçından sonra bile bu kadar çok hakem yaygarası koparmaları bu yüzden. Lig’te aleyhte bir hakem kararı istemiyorlar. Çünkü ilk aleyhte hakem hatasında şampiyonluğun gideceğini biliyorlar.
Bu aslında kendilerine güvenlerinin olmadığının en büyük göstergesi. En başta Pereira’nın . Bkz. Hala ilk yarıda yenildiği BJK maçındaki hakemi sayıklıyor.

Haydi KARTAL, yürü GÜNEŞ’E

Bir Cevap Yazın