Beşiktaşvari bir galibiyet.

İlk yarı mükemmel oyun. Olması gerektiği gibi erken gelen gol. Ondan sonra canavarlaşan ve rakibi pas manyağı yapan bir Beşiktaş . Sezon başından beri gol kaçırmaktan adeta zevk alan bir Beşiktaş .
Kaçan 10-20-30 bilemedin 50 tane net gol pozisyonu. Son 15 dakika orta sahayı rakibe veren ve anlamsızca geriye gömülen bir Beşiktaş. Hem de sahada Tolgay , Necip , Atiba 3 tane ön libero ile oynuyorsun ve rakip senin ceza sahanın önüne kadar elini sallaya sallaya geliyor.

88. dakika yenen gol bir Beşiktaş klasiği. Olmazsa olmaz. O gol yenmezse Beşiktaş Beşiktaş olmaz. O kadar beyazın içine bir siyah lazımdı 88. dakikada oldu.
Ameliyatla Beşiktaşlılığımı aldırabilsem aldıracağım. Çünkü beni öldürecek. Ameliyatla aldırırsam da ölürüm. Hücrelerime işlemiş çünkü. Beraber yaşıyoruz işte. Biraz mutluluk , biraz acı. Bu da böyle bir hastalık.

Sahanın en iyileri : Sosa , Kerim (çok ilginç !) , Atiba veeee Tolga Zengin.
En kötüler : Olcay (Oskar alır !) , Gomez (acı ama gerçek) ,
Cenk Tosun (hala iyi golcü olduğu konusunda tereddütlerim var, o kadar net vuruş pozisyonunda gözlerini kapatıp şut atıyor. 2 kere göstere göstere kalecinin üstüne vurdu ).
Veee Necip ( orta sahada top kovalasın , rakibi yaklaştırmasın diyoruz ama Necip nereye saklanıyorsa rakip elini kolunu sallayarak ceza sahamız önüne kadar geliyor ! )

Tolgay’a bir şey söyleyemiyorum. Ama bana göre Tolgay hazır değil. Böyle maçlarda bile oyuna girmemeli. İkili mücadelelerden mecburen sakınıyor. Bu çok normal. Bu maçlar Tolgay’ın oynayacağı maçlar değil. Veli nerede !?

Trabzon maçı hakem yönünden çok zor geçecek. Bu sezon Tspor’un çektiklerinin acısını bizden çıkaracaklar. Böyle durumlar için en ideal maçlar Beşiktaş maçlarıdır. Bütün ilkler Beşiktaş’a karşı uygulanır. Adalet sadece Beşiktaş’a karşı hatırlanır.

Şenol Hocamın TS maçı için yapacağı en büyük şey oyuncularımızı mental olarak hazırlamak. Rakiple didişmemeli , hakemle didişmemeli. Hakeme fırsat verilmemeli.

Hakem taraflı yönetecek , bu belli. Bizim de bu maça buna göre çıkmamız lazım. Penaltımız verilmeyebilir , haksız sarı kartlar çıkabilir. İkili mücadelelerde takdir hakları hep Trabzon’dan yana olacak.
Buna hazırlıklı olmalı , kafamızı eğip oyunumuza bakmalıyız. ISRARLI VE ISTIKRARLI oynamaya devam. Gömülmek yok. Topu karşı sahada oynarsak , sakin olursak , 11 kişi kalırsak galip geliriz . Galibiyet demek şampiyonluk demek. O yüzden saldır ama sakin ol Beşiktaş. Ayakta kal Beşiktaş. Şampiyonluk geliyor.

Bir Cevap Yazın