Biraz Lucescu olmak lazım !

Beşiktaş şampiyonluğu kaybederse aşağıdaki sebeplerden kaybedecek :

1) Şenol Hoca’nın Olcay sevdasından
2) Töre’nin bu takımla bağını koparmasından ve halı saha futbolcusuna dönüşmesinden. Özellikle duran topları Töre’ye kullandırmak !?
3) Ersan’ın satılmasından (Alexis dostluk maçına çıkmış veteranlar gibi )
4) Her maçı aynı taktikle oynamaya çalışmasından.
Bu sezon Beşiktaş’ın sürekli oynadığı taktik ve ilk 11’in tutmayacağı tek yer Kadıköy deplasmanıdır. Bunun sinyalleri Fb ile ilk yarıda kendi evimizde oynadığımız maçta ortaya çıkmıştı. Fb nin orta sahası sağlam , kanatları sağlam. Kalecisi ile beraber defansı sağlamüstü sağlam , o zaman diğer maçlar gibi 3-5 tane atman olası değil. 3-5 tane atmaya kalkarsan, 3-5 tanelik pozisyon vereceğin de çok belli.
Eee senin defansın onların gücünde değil , kalecin bomba . Yani açıkçası kumar oynadık kaybettik.

Sosa , Oğuzhan , Quaresma ve Olcay’ın aynı anda sahada olması demek takımın defansif gücünü 2 tık düşürüyorsun demek.
Atak oynarsın oynamasına da Fb ye karşı kolay gol bulamazsın. Kolay gol bulamayacaksan , kolay yemeyeceksin. Atiba’nın yanına Tolgay ya da Veli onların önüne Sosa (2. Yarı Oğuzhan) . Sol beke Tosiç , onun önüne İsmail’i koy (Olcay’ı her daim yedek tut !) .
Evet belki kendi oyunun da bozulacak ama İlk yarı deli gibi saldıracak Fb yi yor. 2. Yarı duruma bakarsın. Lucescu 100. Yılımızda deplasmanda Gs yi nasıl yendi bir bakmak lazım. 70 dakika savunma oynadık. Neredeyse atak yapmadık. Ondan sonra oyuna Tümer’i aldı. Tümer’i alırken oyuncularına ileri ileri diye işaret yapıyordu !

5) Sosa , Quaresma , Oğuzhan’ın derbi maçlarda ortadan kaybolmasından
6) Kerim Frei , Tolgay gibi oyuncuları varken bu oyuncularla topu kendinde tutmayı denemeyip , rakibin peşinden koşmayı tercih etmesinden (Olcay !)
7) Şut atmadan rakip kaleye topla girmeyi denemesinden
8) Kaleci sorunu var diye geçen yılın Avrupa Kupalarının en iyi kalecisi seçilmiş adamı bu para yokluğunda transfer edip oynatmamasından

9) Makus talihinden ( her maç 90 dakika oynayan Rhodolfo , Ersan takımdan gidince ilk maç sezonu kapayacak sakatlık yaşar mı ? Beşiktaş’ta oynuyorsa yaşar )

Not : Hala daha Fb den daha avantajlı konumdayız. Tüm maçları kazanırsak biz şampiyonuz. Amma velakin yukarıda yazdıklarım beni düşündürüyor.

Bir Cevap Yazın