Buna da şükür.

1) Takım maçın ilk yarısında panik halindeydi.

2) Özellikle ilk yarı Olcay , Töre ve Sosa berbat oynadı. İlk golü Sosa yüzünden yedik. Olcay ikinci yarıda da (çıkıncaya kadar ) kötüydü.

3) Hoca savunma gücümüzü arttırsın diye Olcay’a forma veriyor ama Olcay kaptırdığı toplarla ve gölge boksuna benzer savunma anlayışı ile ne hücuma ne defansa hiçbir katkı sağlamadı.

4) 2. golü Tolga Zengin yedirdi. Gelen orta çok yumuşaktı ve gittiği yer belliydi. Tolga Zengin’in görüş alanı çok rahattı. Çıkıp topu yumruklamalıydı. Tolga Zengin’in toplara çıkmaması Beşiktaş’a çok şey kaybettirdi , kaybettirmeye devam ediyor.

5) İlk yarıyı 1-0 geride kapattık. 2. yarı başlarken hamle yapması gereken hoca Şenol Güneş iken , iki oyuncu değişikliği ile başlayan Abdullah Avcı oldu. Biz baskı kuracağımıza , onlar baskı kurdular. Halbuki ilk yarı Töre , Olcay ve Sosa berbat oynayarak oyundan alınmayı çoktan haketmişti.
Şenol Güneş gibi cesur bir hoca 2. yarıya direkt 2 oyuncu değişikliği ile başlayabilirdi. Olmadı tek oyuncu değişikliği ile başlayıp ; baktı sonuç alamıyor , hemen 2. oyuncuyu da değiştirmeliydi.
Devre arasında maç seyrettiğim kahvede herkes hocanın 2. yarıya Cenk Tosun ve Quaresma ile başlaması gerektiğini sayıklıyordu.

6) 2-0 geriden gelip mağlup olmamak ta önemli bir başarı. Bu 1 puan bile bizi şampiyon yapabilir. Olumlu bakmak lazım. Eksik maçlarımızı kazanırsak 2 puan öndeyiz.
Telafisi var.
Dersler çıkarmak lazım. Beşiktaş tempolu oynayınca golü buluyor. Tempoyu bozmayacağız. Rakibi karşılama endişesi yerine biz kendi futbolumuzu oynamaya çalışacağız.

7) Son 5-6 dakika golü bulduktan sonra biraz daha akıllı oynayabilseydik. 3. golü de bulabilirdik. 2 tane duran topu telaştan berbat kullandık. Son dakika korner kullanıyoruz rakip ceza sahasında 5-6 futbolcumuz vardı. Orada 8 kişinin ceza sahası içinde olması lazım. Geride tek oyuncu bırak . Ne kaybedersin ki ?

8) Hocanın da Tolga Zengin , Töre ve özellikle Olcay inadından vazgeçmesi lazım.

Bir Cevap Yazın