BUYUR BURADAN YAK !

17. hafta kavgası!

Futbol Federasyonu sezon başında yabancı futbolcuların Noel tatillerini düşünerek, kulüplerin zor durumda kalmamaları için ligin ilk yarısını aralık ayında bir hafta önce bitirmeye karar verdi. Bunu da kulüplerin fikrini alarak sezon başı fikstür çekilmeden önce ilan etti.

Milli Olimpiyat Komitesi Olimpiyat Evi’nde yapılan kura çekiminde de “Turkcell Süper Lig 2008-2009 sezonunun ilk hafta maçlarının 23 ve 24 Ağustos’ta, ilk yarının son hafta maçlarının da 19, 20 ve 21 Aralık’ta oynanacağını, sezonun ilk yarısının 16. hafta karşılaşmalarıyla sona ereceğini” resmi internet sitesinden de duyurdu.

Ancak ilk yarının bitmesine üç hafta kala her sezon 17 hafta oynanan ligin ilk yarısının bu sene 16 hafta oynanması ve son haftanın ligin ikinci yarısına ilave edilmesi sorun oldu. Nedeni de son hafta programında şampiyonluk yarışını etkileyecek olan Fenerbahçe-Trabzonspor ile Sivas-Galatasaray maçlarının olması.

Şampiyonluk yarışına ortak olan Fenerbahçe’nin ara transferde daha da güçleneceğini varsayan Beşiktaş’ın öncülüğünü yaptığı bazı kulüpler, “34 haftayı kapsayan ligin ilk yarısı her sene 17. haftada sona erer. Bu sene bir hafta erken bittiğine göre, ara transferde alınacak oyuncular ikinci yarının ilk haftasında oynatılmasın” diyorlar.

Bir Cevap Yazın