Cavcav ve diğerleri! TFF uyuma

En yetenekli, en uzun süreli, en borçsuz, en yaşlı v.s  başkan deyince akla hemen Cavcav gelir. Ucuza topçu alır pahalıya satardı ama bunu artık yapamıyor. Rekabet çok fazla. Benim  değineceğim konu,  bilet fiyatları ve misafir tribünü.

Türkiye’de ilk defa 30 milyon  lira yani şimdiki parayla  30 lirayı,  Ankara’da tribüne para veren bizdik. O gün Cavcav’ın  bu çıkışı bize çok koymuştu. Maçın başından sonuna kadar paso kendisine giydirmiştik: “Ben Beşiktaş çocuğuyum feneride (cimbomu da olabilir) neyleyim, 30 milyon vereyim de Cavcav’ı da …yim” dedik durduk. Bu tabii kendisinin çok ağrına gitti. Bunun yanında iyi bir iş adamı olduğu için sürümden kazanma yoluna gitti ve sonraki senelerde bize sıkıntı çıkarmadı, bizde  kendisini fazla üzmedik. Sürümden derken, tüm kale arkasını bize açtı her defasında ve bilet fiyatlarını abartmadı.

Sonra futbolu seven bir kişilk, taraftarsız futbolun ne kadar sevimsiz olduğunu da biliyordu. Bugün itibariyle yine biletimizi aldık.

Diğerlerine gelince, niye o devasa statları yaparlar anlaşılmaz (Kayseri, Antalya ve bilumum akılllı olan veya olmayan). Büyük takım Misafirini, küçük bir alana sıkıştırırlar. Basarlar fiyatı, tabii mecburen kendi taraftarına da uygularlar aynı fiyatı. o akıllı devasa statlarda in cin top oynar. Bunu iki sebepten yaparlar. daha iyi gelir elde etmek için veya rakip taraftar az olsun diye. Gelir, çok mu olur, bence olmaz. Sürümden daha çok kazanırlar. Çünkü en azından kendi taraftarı daha fazla sayıda gelecektir. Düşünsenize o stadları dolduracak taraftarları. Rakip taraftar olmayınca kendisini destekleyecek taraftarı da olmaz. Böylece futbol taraftarsız çirkinleşir.

TFF’de,  o statların yapılmasına yardımcı olur, fakat futbolun çirkinleşmesine çanak tutar, üstelik bir de takımlar misafire 130 lira çeker aynı  tipteki tribüne kendi taraftarına 100 lira çeker, TFF buna göz yumar, ceza vermez…

Futbol ölür gider kimsenin ruhu duymaz. halbuki doldurmak daha iyi değil mi o stadları

Sağolasın Cavcav, hakkını helal et, 130 çeken dingillerin yarı fiyatına bilet sattığın için…

Bir Cevap Yazın