Cefayı çekenle sefayı süren aynı potada erimez

Nihayet beklenen gün ufukta göründü; 11 Nisan eve dönüş tarihimiz. Açılış maçı Bursa maçı, taraftarda bir heyecan bir heyecan. Köyiçinde sayacın önüne sandalye atıp bekleyen mi dersin, stadın önünde nöbet tutan mı dersin, ne ararsan var 🙂

Açılışa çeyrek kala Başkan bir açıklama yaptı ” İletişim komitemizle konuştuk. Kombineler seneye full geçerli, bu sene son 3 maçı ek olarak satıcaz”.

Homurdanmalar olsa da, taraftar eyvallah takımın acil paraya ihtiyacı var, ha bu sene ha seneye dedi, satış tarihinin gelmesini beklemeye başladı.

Ama Başkan hızını almıştı, bombalar art arda geldi…

Halkın takımı oldu saray takımı, camiası oldu ezik.( hoş daha önceden de 2 sene öncesinden stadın kombinesine topraktan girenlere de bedavacı demişti, sanki sözleşmeyi biz yapmışız, stadı biz söz verip yetiştirememişiz gibi…)

Bombalar bitti derken, 3 maçlık bilet fiyatları gündeme bomba gibi düştü…

Başkan, kombinelerin bitmesinden tatmin olmamış ki, “3 maçlık ekstra ne tırtıklarım” hesabına girmiş… Şimdi “ezik camiasının”, “bedavacı taraftarının” 3 maçlık biletleri de silip süpürmesini bekliyor ki muhtemelen hemen tükenecektir de…

Yıllık 2400 TL ye alınan kapalı üst kombinemle, 18 lig + 3 CL + 3 de asgari kupa maçı garanti edilirken, maç başına 100TL olan fiyat, Bursa-Kayseri- osmanlıya özel maç başı 200…

Şimdi açılış maçı gala maçıdır, 200 anlaşılır; dersin ki açılış özel bir gün, fiyat 2 katı olur. 2 hafta sonra Kayseri maçı yine 200, 2 hafta daha sonra osmanlı maçı yine 200. Bir başka deyişle, kombinenin %25 ine son 3 maç…

***

Sabah spor haberlerini izliyorum, haber süper:

” Fikretçim, açılışa bilet yok mu? diye arıyorlar. Şimdi ben, 2 sene öncesinden kombine alanı, Konyaya, Ankaraya, olimpiyata gideni; stadın yanından geçmemiş adamla nasıl bir tutuyım?”

Lafta süper kapak ama fiiliyatta ?

Ben Konyaya gidicem, Ankaraya gidicem,Başakşehire gidicem, Liverpoola gidicem, olimpiyatta g*tüm donacak,  sonra stad bitince kombine alan taraftarla, kombine alıp “Vodafone açılınca gideriz, bulunsun” diyen taraftarla aynı fiyatta, aynı şartlarda 3 maçlık bilet benim de önüme konulacak ?

Başkanım bu yaptıgınız açıklama, kibarca söylüyorum “yanıltıcı”…

***

Şimdi bir de ” aga gayet normal fiyatlar, Gomezi izliyceksen bunun bi bedeli olmalı” diyen burjuva sınıfı var. Bunlar, fiyatın ve şartların adil olmadıgını düşünenlere giydiriyorlar malesef; 600 TL /3 maç çok normalmiş gibi…

Arkadaşım kimse kapalı 50TL olsun demiyor ama açılış maçından sonra fiyatlar normal, insani sınırlara çekilebilir. Kombinesi olanlara, kombine hesabı 100 TL gayet de olabilir bir fiyat.

Bugün, sahasında Chelsea-Liverpool-Tottenham- Arsenal-Manchester City- Manchester United- Everton-Barca- Bayern izleyen Liverpool taraftarı kombine degil, maç başına bilet alınca 65 Eurodan izlemektedir ki bir sonraki maçta ceza almayacagı da büyük olasılıktır.

Hal böyleyken, 65 euro/maç ile Kayseri ve osmanlıspor izlemenin ekonomi dilinde bir açıklaması yoktur; esasında vardır da, ayıp oldugu için söylemiyorum.

***

Son muhabbet de ” kasımpaşa maçına odaklanalım, o maçı almadan bunu tartışmak konsantrasyonu bozuyor, camiayı bölüyor”….

İyi de arkadaşım, ben mi koydum bilet fiyatlarını ? Kasımpaşa maçı öncesi maça odaklanmak gerekirken, ben mi böldüm camiayı ? Ben mi ezik dedim ? kar kış demeden maça giden, 2 sene öncesinden topraktan kombineye girene ben mi ayıp ettim ?

“e 2 sene bedava izledin işte”…

Yahu ben mi dedim stadı seneye açıcaz diye ? ben mi geciktirdim ?

Takımın peşinden Ankara- konya giderken, kulüp mü verdi benim yol paramı, otel paramı ? Buralara gidemeyenin parayla satın aldıgı yerini başkasına satmadı mı kulüp ?

***

Stad bitti, emegi gecenden Allah razı olsun. Yalnız, göz ardı edilmemesi gereken mevzu, stadsız sürecin kötü yönetildigidir. Bu kötü yönetilmenin neticesinde ortaya çıkan fatura da yine iyi niyetli taraftara yüklenmektedir.

Yönetim maç başı satış ile yanlışından bir nebze de olsa döndü; umarım fiyatları da cefayı çeken zümre için yeniden düzenler. Böylece Vodafone Arena açılınca taraftar oldugunu hatırlayanla, cefayı çeken bir tutulmaz ve adalet saglanır.

Selam Sevgi Saygı

Bir Cevap Yazın