Farklı kılacak küçük oyunlar

Rakip korner kullanırken , kontra atak kurgumuz var mı ? Kim nereye ne şekilde ne hızda koşar ; topu taşıyacak oyuncu kimdir , kaç pasta rakip kaleye varılacak ?

Yoksa biri topu ayağına alacak ve spontane koşularla mı gideceğiz ?

Rakip sahada 3. ve 4. bölgelerde kazanılan taç atışlarında topun %80 oranda 3 ve üzeri pasa taşınması için kurulacak üçgenlere dsiplinle uyulacak mı ?

Yoksa biri elle başka birine topu atacak ve o da karambole ayağında tutacak yada pas verecek adam mı arayacak ? (Buralarda bu sebepten çok top kaybediyoruz)

Top ortasahadayken , yani oğuzhan yada atiba topu aldığında ; tıpkı voleybol yada basketboldaki gibi anlık oyun kurma işaretleri üretilemez mi ? Örneğin oyuncurucu elini kaldırır ve işaret diliyle şöyle der (korner atarken el kalkar ya hani)

-Beyler , rakip on sekizde duvar olun , topu vericem ve hızla onsekize koşucam , şut çekmem için alan verin bana.

yada farklı bir kurguda şöyle der , diyelim ki yukardaki oyunda eliyle 1 işareti yaptı ; ikinci oyun da 2 parmağı ile yaptığı bir oyun olsun ,

-beyler seçilmiş bir kişi bana yakın olsun ben topu ona vericem (örneğin sol kanat) ve hızla on sekize yakınlaşıcam ve topu geri alıcam ; stoperler bu akışa konsantre iken , sağ kanattaki arkadaş bilecek ki nihai pası kesinlikle ona atıcam. O da hızla ceza sahasına girer vs…

Bunlar tamamen şu an uydurduğum şeyler. Fakat işaret dili ile , genel olarak olmasa da strateji üretilmesi gereken kriz anlarında yada rakibi baskı altına aldığımız ve adeta kilim döver gibi dövdüğümüz anlarda olabilecek sistemli oyunlar.

Boksörler şöyle der , en güzel yumruğu rakibim bana saldırırken atarım.

Guard düşer ve ben öyle bir alan bulurum ki , nakavt ile sonuçlanabilecek bir yumruk iner.

İşte bu anları , bizden daha iyi değerlendirebilecek başka bir takım yok.

Örneğin son haftalardaki olcayın topu 35 metre terse atması , benzer bir oyundur. Yürekten tebrik ediyorum.

Sosayı , sağ kanada ufak ufak kaçırıp , üç pasla önü açık halde topla buluşturma adına oyun kurgulanmalı.

Yada q7 yi , ölüm bölgesine taşıyacak ve q7 nin topun kendisine en az 3 / 4 pas sonra atılacağından %100 emin olduğu , target man mantığı üzerine kurulu oyun.

Gomez in pas saydığı , 1,2,3,4 ve orta ve gol..ve yerden sert asist ön direğe koşu ve gol…vs vs..

Oğuzhan ın mutlaka ve mutlaka 18 yayında olduğunu bilen ve kafasını bile kaldırmadan topu buraya atan bir kalp gözü..

Yaparız bunu biz..

Bir Cevap Yazın