Fazla dayanamayacaklar.

Lİgin gizli lideriyiz. 4 puan öndeyiz. Camia ve takım üzerindeki bu karabulutları anlamıyorum. Tamam kabul birileri bizi krize sokmak için her türlü yola başvuruyor. Amma velakin biz bu ayak oyunlarını ilk defa görüyor değiliz ki !

Biz bu oyunlara bağışığız ve alışığız . Avantajı da ele geçirdik. 4 puan önde sayılırız.
Taraflı tarafsız herkesin gözüyle Fb ile aramızda oyun kalitesi olarak açık ara fark var. Bugün Gs li arkadaşım bile neden endişe ediyorsunuz ? Açık ara şampiyon olursunuz diyor.

Biz kendi kendimizi bunalıma sokuyoruz. Neymiş efendim Başakşehir maçında defansta stopersiz kalmışız. Arkadaşlar bu takım geçen sene Liverpool maçını Necip ve Pedro ile oynadı , gol yemeden 120 dakikayı bitirdi. Liverpool maçında takım aşırı konsantre ve motiveydi. Olay bu .

İşin sırrı takımın konsantrasyon ve motivasyonunu kaybetmemesinde. Bu takımın gücü geçen senenin çok üstünde. Neymiş efendim Mehmet Batdal’ı nasıl durduracakmışız ? Eee bizim Gomez’i kim nasıl durduracak ? Sosa’yı , Oğuzhan’ı , Töre’yi ?

En büyük iş taraftarda ! En zor maç ilk maç. Her maç 3 puan . Başakşehir maçında taraftar bize ayrılan tribünleri doldurmalı. Sesi kısılıncaya kadar takımı desteklemeli. Sosyal medyada takıma sahip çıkmalı. Oyunculara ulaşabilenler destek mesajları atmalı. BJK medyası harekete geçirilmeli. Takıma kayıtsız şartsız destek verilmeli. Bu oyunculara tam destek verirsek şampiyon olacağız. Vermezsek yine geçen senelerde yaşadıklarımızı yaşayıp , dövünüp duracağız.

Bu takım 4 puan önde. Tek yapması gereken bugüne kadar oynadığını oynamak ve sakin olup kart görmemek.
Kadıköy’deki maça kayıpsız gittiğimizde o maçta sakin kalmamız bile galip gelmemizi sağlayacak. Çünkü asıl stresi onlar yaşayacak.
O yüzden bu haftalarda ellerinden ne geliyorsa hem sahada , hem saha dışında yapıyorlar. Yapacaklar. Bakınız haftaya ne tesadüf Bursa maçı seyircisiz. Onların da amaçları BJK maçına kadar puan kaybetmemek , bu arada olur da BJK ya puan kaybettirilirse istedikleri olacak diye hesaplıyorlar. Halbuki bir atımlık barutları kaldı. Bu oyun bir bozulursa yokuş aşağı vitesi boşa alıp , açık ara şampiyon olacağız. En büyük adım Fb maçına kadar ne yapıp edip puan kaybetmemek.

İlk maç final. Başakşehir’i yenmek zorundayız. Ve o maçta galip gelebilmek için sakin olmak ve konsantre olmak zorundayız. Haydi Beşiktaş yürü güneşe…

H. Ertaş

Bir Cevap Yazın