Gs maçı hakkında

Hiç yapmadığım şeyi yaptım oturdum Bursa – Gs maçını baştan sona izledim.
Hangi taktikle nasıl oynatacağını Şenol Hocam bilir ve tabiki taktiği o verir. Ancak bence dikkat edilmesi gereken bazı noktalara dikkat etmemiz gerekiyor. Şayet bu yazacaklarımı dikkate alan bir taktik hazırlık ile çıkarsak Gs maçını kazanırız.

1) Gs özellikle ilk 30 dakikadan sonra oyun bütünlüğünden kopuyor ve 4-2-4 oynamaya başlıyor. Yani ileri hatta oynayanlar geri dönmemeye başlıyor. Orta alanları baya boş kalıyor. Bu alanı hızlı geçersek çok kolay pozisyon buluruz.

2) Geride topu eveleyip gevelemememiz lazım. İleride bekleyen ve geri dönmeyen 4 oyuncuları kolay gol atmak için defansa pres yapıyorlar. Topu defanstan paslı çıkarıcaz diye o bölgede pas yapmaya kalkarsak , özellikle Kayseri maçında yaptığımız gibi kaleciye geri pası yaparsak Gs nin ekmeğine yağ süreriz.

3) Gs defansı ağır ve ilk topları rakibin almasına izin veriyor. Hava toplarını rakibin indirmesine izin veriyor. Bizim Gomez’in veya Cenk’in indireceği , duvar olacağı toplara diğer oyuncularımızın hazırlıklı olması ve yakın oynaması lazım.

4) Kanatlardan bindiren oyuncuları orta alandan ceza alanı içine koşu yapan oyuncularına top çıkararak gol attırmaya çalışıyor. Ceza alanımız içine koşu yapan Podolski , Umut vs. oyuncularına dikkat !

5) Duran topları çok iyi kullanıyor. Gs bizden sonra ligin en çok gol atan takımı ve duran topları çok iyi kullanıyorlar. Gomez’in , oynarsa Cenk Tosun’un duran toplarda defansa yardım etmesi lazım. Kalecimizin de çıkıp topları yumruklaması lazım. Duran topları altıpasın içine düşürüyorlar. Kaleci çıkıp yumruklamaz ise karambol golü yeriz !

6) Seyirci avantajını kullanarak özellikle Quaresma ve Gomez üzerine kasti faullü oyun oynayabilirler. Beşiktaş kart görüp eksik kalmazsa yenemeyeceklerini biliyorlar. EN ÖNEMLİ TAKTİĞİMİZ KART GÖRMEMEK OLMALI. Rakiple didişmemeli , TUZAĞA DÜŞMEMELİYİZ !

7) Maçın her anını 1-0 yenik durumdaymışız ve gol lazımmış gibi PRESLİ VE İŞTAHLI oynarsak kolay kazanırız ! Kayseri maçının aynısını oynayacağız işi bitireceğiz.

ÖZET : Bu maçın 3 anahtarı var. Birincisi KART GÖRMEMEK , ikincisi topu sürekli İLERİDE TUTMAK , HÜCUM PRES YAPMAK , defanstan topu hızlı uzaklaştırmak bu bölgede OYALANMAMAK ! GERİ PAS YAPMAMAK !

Haydi Kartallar.

Bir Cevap Yazın