Harika !

Çok uzun zamandır ilk defa devre arasına 3-0 önde ve doyumsuz bir hücum resitali ile girdiğimiz bir maç oldu. Şenol Hocamıza , Teknik Heyetimize , Tüm Futbolcularımıza ve muhteşem taraftarımıza teşekkürler ve tebrikler.
Uzun uzun yazmaya gerek yok . Madde madde güçlü yönlerimizi ve zaaflarımızı yazmak istedim :

GÜÇLÜ YÖNLER :
1) Olcay’ın uzun aradan sonra ne yaptığını bilir şekilde oynaması ve top ezmeden oynaması çok iyi bir gelişme. Özellikle ters kanada attığı uzun paslar harika. 2 haftadır bu sayede gol atıyoruz. Olcay idmanlarda bol bol KAFA VE AYAKLA son vuruş / şut çalışması yapmalı.

2) Aylardır , haftalardır yazıyoruz Beşiktaşlı oyuncu rakip ceza sahasına girdi mi şutu yapıştırmalı diye. Altıpas içierisinde dahi pas verecek adam arıyorduk. Dün böyle olmadı. İyi ki de olmadı. Oğuzhan ve Quaresma’nın gollerine tekrar bakmak lazım.
Geçen haftalardaki klasik Beşiktaş olsaydı Oğuzhan ceza sahasına girer topu ortaya çıkarır pozisyon heba olurdu. Quaresma topu sola çekip ceza sahasına girer üstüne bir de sağa çekip gereksiz varyete yapardı. Önünü boşalttığın , kaleyi gördüğün an Allah ne verdiyse vuracaksın. Hatta kaleciden dönen topları da takip edeceksin. Geçen hafta Akhisara karşı Sosa’nın şutunda kaleciden dönen ve Olcay’n tamamladığı top gibi çok pozisyon bulabiliriz , bulacağız da.

3) Quaresma topu ayağında fazla gevelemeden ilk çalımı attığında direk rakip ceza sahasına yönelmeli. Bu maç böyle yaptı neler olduğunu gördük.

4) Sosa özellikle sağ kanada geçince , ortaları direkt asiste dönüşüyor.

5) Tosiç özellikle duran toplarda / kornerlerde hücuma çıktığında Marcelo ile beraber rakip defansın dengesini acayip bozuyor ve her hava topunda tehlike yaratıyorlar.

ZAAFLAR (Gelişmesi gereken yönler ) :

1) Defanstan paslı çıkma felsefesinin suyunu çıkarıyoruz. Oğuzhan’ın kendi ceza sahamızın içinde Tolga Zengin’e geri pas vermesi çok kötü bir fikirdi. Özellikle Gs ile oynarken bunları yapmamalıyız. Topu acilen kenarlara aktarmalıyız. Şenol Hoca idmanlarda geri pası yasaklamalı. Çok sıkışırsanız taca atın arkadaş.

2) 2-3 maçtır bir şey dikkatimi çekti. Biz korner atarken Marcelo hücuma çıkıyor. Ancak Marcelo topa vurmak için bizim forvetlerle yer paylaşım sorunu yaşıyor. Marcelo kornerlere kafa vuracağım derken bizim forvetlerin daha kolay vurabileceği topu bozuyor. Bence idmanlarda bu çalışılmalı. Gomez , Cenk Tosun , Atiba , Marcelo ve Tosiç ile kornerlerden ÇOK KOLAY GOL BULABİLİRİZ. Hepsi de hava hakimiyeti iyi olan oyuncular yeter ki yer paylaşımını doğru yapsınlar.

3) Korner ve yan topları yerden kaldıramayarak / bel hizasında atarak heba ediyoruz. Bu konuda Quaresma daha iyi. Töre veya Sosa kullandığında ortalar çok alçak gidiyor. Rakipler kolaylıkla karşılıyor.

4) Hücum düşününce , gol lazım olunca golü buluyoruz. Savunmaya çekilince , gömülünce de golü yiyoruz. Dünkü maç kıstas alınmalı. 1-0 önde iken yetmedi aynı oyunu oynamaya devam ettik , 2-0 önde iken aynı oyunu oynamaya devam ettik , 3-0 olunca aynı. Beşiktaş bunu yapmalı . Skora bakmadan hücum pres , tam saha pres ve iştahlı hücum.

Haydi Kartallar.

Bir Cevap Yazın