Kaçıncı Bölge

1. bölge 3. bölge derken benim devreler yandı.

Kastettiğim yer , stoperden atibaya kadar olan alan yani atibanın bölgesi. Bizim 2.bölge mi oluyor burası ? yada rakibin 3.bölgesi mi ?

Her neresi ise , burada rakibin kurduğu baskı bizi dağıtıyor.

Aklım şaşıyor bu duruma.. Sosa var Oğuzhan var hatta ince bilek hareketleri ile Atiba var ; son maçta Kerim çıktı Tolgay girdi…Adamakıllı top çıkmıyor buradan.

Neden çıkmıyor ?

Cevap ; fb ye bakalım.. buradan çıkmak istediklerinde caner ve gökhan öyle bir bindiriyor ki ; rakip değil burada baskı kurmak ; noluyo aga? moduna geçiyor.

Bunu ilk 45 dk çok baskılı yapıyorlar ve zaten bu adamların penaltı zart zurt harici aldıkları maçlarda hep buradan gelen dokunuşlar var.

Bize dönelim ; seneye asla görmek istemediğim Alaman arkadaş ile ismail kardeşimiz (senelik 2 mio eurolar falan istiyor deniyor) yeteri kadar alan açmadığı için , top ortasahadan bir üçgen şeklinde çıkıyor. Ama ucu rakip tarafında bir üçgen yani ismail ve beck taban oluyor atiba yada oğuzhan üçgenin tepe ucu..

E haliyle de rakip bu dik uca basınca topu atacak yerler neresi “sağ ve sol açık”

oyun tarzımızı ezberlemiş bir hoca da veriyor coşkuyu kanatlara..Dikkat ettim sağ ve solbeki çakılı takımlar bize karşı hep üstünlük kurdu. Çünkü Gomez zaten tek kalıyor..İki stoperin kucağında..

Bunu kırmak lazım ki bence Hamza hoca tamamen buna yaslanacak.

Kasımpaşa maçındaki gibi bir erken gol ve ardından adam gibi savunma.

Gol arayacağımız zamanlarda , eğer ismail yada beck , ileri uca destek vermez ve üçgenin tabanı olarak kalmaya devam ederlerse iş sıkıntıya binecek.

Bir de Allah rızası için şut çekin..

Bir Cevap Yazın