Kadromuz eksik değil , yine algı operasyonu yapılıyor !

Geçen sene şubat ayında oynadığımız ve 120 dakika sonunda 1-0 kazanıp penaltılarla elediğimiz Liverpool maçının kadrosu :
Cenk Gönen, Serdar Kurtuluş, Necip Uysal, Pedro Franco, Daniel Opare, Veli Kavlak, Atiba Hutchinson, Gökhan Töre, Jose Sosa, Olcay Şahan, Demba Ba

Defansa bakın ; Serdar , Necip , Pedro . Kayseri maçında eksik kadroyla çıkacağımız söyleniyor ya durumumuz Liverpool karşısına çıktığımız defans düzeni kadar kötü değil !
Sonuçta sağ bekimiz Beck ve defansif anlamda Serdar’dan daha verimli , daha hatasız , daha sağlam.
Stoperlerden biri Necip onun yerine herhalde Rhodolfo çok daha sağlam. Sol bek’te defansif anlamda İsmail Opare’den çok daha iyi durumda.

Pedro yerine yine Pedro’yu ya da İsveç Milli Takımının stoperi Miloseviç’i oynatabiliriz. Necip’in ya da Tosiç’in stoper oynamasından iyidir.
Orta sahada Atiba geçen senenin çok çok üstünde. Yanında bir tek Veli eksik , onun yerine de Necip çok fazla eksiklik hissettirmeden oynar. Forvet hattında geçen seneden tek eksiğimiz Demba Ba ! Önemli bir eksiklik , ancak onun yerine en az onun kadar iyi Alman Milli Takım forveti Gomez var ve geçen sene hiç faydalanamadığımız Cenk şimdi hazır durumda.
Uzun lafın kısası bu hafta Kayseri karşısında Liverpool’u yendiğimiz kadrodan eksiğimiz yok ; Rhodolfo , Beck , Cenk Tosun gibi fazlalarımız var.
Karşımızdaki takım ise Liverpool değil Kayseri.
Ancak gel gör ki , medyada müthiş bir algı operasyonu : ” Beşiktaş eksik ! Beşiktaş zor durumda “.
Yani takım üstünde bir çaresizlik , bir moral bozukluğu yaratılmaya çalışılıyor ki ; hem takım , hem camia pes etsin , havlu atsın.

Beşiktaş camiası bugüne kadar Beşiktaş’ın bu kurtlar sofrasında nasıl başarılı olduğunu hatırlamalı .
Pes etme , boyun eğme , vaz geçme , BİRLİK OL .
Bütün camia bu takıma , bu çocuklara , bu hocaya kayıtsız , şartsız sahip çıkmalıdır.
Şampiyon olacağız.
H. Ertaş

Bir Cevap Yazın