Kamil Glik ; S.Aziz ; G.Gönül ve Gomez

Merhaba

Dün , Almanya Polonya maçını izlerken , Polonya geri dörtlüsü mest etti.

ÖZellikle Glik ve sanırım adı Pazdan olan stoper ikilisi , her takımın hayalini kurduğu bir savunma hattı.

Transfer ekibimiz , Glik’in transferini bu şartlar altında bitirebilirse ayakta alkışlanmayı hak ediyorlar ; çünkü adam inanılmaz top oynuyor ve bence çok fazla klüp onu izliyordur.

Serdar Aziz ismi dolanıyor ortalıkta ; tüm kalbimle (şahsen) diyorum ki , takımda görmek istemediğim adamların başında geliyor. Ne oyununu , ne de kişiliğini sempatik bulmuyorum. Hele hele konuşulan paralar verilecek ise , dediğim gibi Polonya’dan Pazdan alınsın daha iyi derim. (Legia Varşova’da oynuyor)

Sağbek mevkiinde sıkıntımız var evet ; buraya çok sağlam bir defans oyuncusu katmak şart . Fakat sadece defans yapması yetmez , ileri çıkacak ve güzel ortalar yaparak hucuma da katkı verecek.

Bu manada ülkede en iyi adam kim desek , Gökhan Gönül deriz.

Katılıyorum.

Ama , tıpkı Serdar Aziz gibi, bu arkadaşı da takımda görmek istemiyorum. Hiçbir nesnel sebebim yok ; tamamen öznel bakıyor ve yabancı bir sağbekten yana kullanıyorum tercihimi.

Gelelim Gomez meselesine ; ilk iki grup maçında Gomez in adı geçmedi. ilkinde oyuna girdi mi bilmiyorum ama dün akşam son 15 dk falan oynadı.

İstediği kadar marka olsun , istediği kadar istekli yada yıldız olsun , bir noktadan sonra hem popülaritesini hem de talep edilirliğini yitiriyor insan.

Gomez de bunlardan biri ve bize gelip yaşadığı harikulade sezonun meyvelerini topluyor. Lakin şunu görüyorum , üst düzey , rekabetçi ve elit maçlarda artık çok da iş yapabilecek durumda değil.

Bence Gomez yerine , topu aldı mı yardıracak , arkasındaki Oğuzhan Sosa Q7 ölüm üçgenine şevk katacak deli bir forvet bulmakta fayda var.

Lafı uzatmayacağım , aslında böyle biri var elimizde.

Cenk Tosun ve Kerim bu manada Şenol Hoca nın elinde değerlendirilmeli.

Gomez olmazsa olmazımız değil ; saydığım üçlünün önüne kumaşı iyi hangi golcüyü koyarsak koyalım değer katacaktır.

Selamlar..

***Kamil Grosicki’yi sivastayken de beğenirdim ; dün en iyilerden biriydi..Polonya , Ukrayna , Romanya ve hatta Galler.. Bizden çok daha iyi oynuyorlar..

Bir Cevap Yazın