Kayseri maçı , Töre , Kerim , Sosa

Bence Kayseri maçı dönüm maçı olacak. Akhisar maçı gibi moral bozucu bir maçtan sonra hem defansta , hem de orta sahada eksiklerimizin olduğu , Akhisar’ın bize karşı oynayacak tüm Anadolu takımlarına kopya verdiği bir durumda çıkacağız Kayseri deplasmanına.

İşte bu noktada Oğuzhan ve Quaresma gibi son maçların etkili oyuncularının yokluğunda ; Sosa , Töre ve oynarsa Kerim’in oyuna ağırlığını koyup koymaması belki de bu sezonun kaderini belirleyecek. Dönüm maçı çünkü. Puan kaybı olursa Gs maçına da sıkıntılar içerinde çıkarız. Ancak bu maçı alırsak Gs maçına kendine özgüvenli , toparlanmış bir takım olarak çıkacağız.

Hocamızın Sosa , Töre ve Kerim’i çok iyi motive etmesi gerekir. Orta sahayı diri tutmak adına da çözüm üretmesi gerekir. Zira Atiba’nın tek ön libero oynadığı maçlarda hele bir de CUMBUR CEMAAT hücum ederken top kaptırdığımızda rakip çok kolay olarak soluğu bizim ceza sahamızın önünde alıyor. SOSA VE OĞUZHAN aynı anda göbekte yumuşak kalıyor.

Bu maç özellikle bu maç hücum ve savunma dengesini her zamankinden daha fazla kurmalıyız. Çünkü defansımız her zamankinden daha zayıf şu anda. Üstüne üstlük bir moralsizlik te var.

Ben ne olursa olsun elimizde Miloseviç varsa defansta o oynamalı diyorum. Çok memnun olduğum için değil . Tosiç’ten daha iyi olacağı kesin olduğu için. Adam hiç değilse hava toplarında iyi.
Tosiç bütün defansın dengesini bozuyor. Akhisar’dan yediğimiz ilk golde Beck’in hareketlerini , ikinci golde ise Rholdolfo’nun hareketlerini mantıkla açıklamak mümkün değil. Tekrar izleyin bakın. Maça çok tedirgin , çok endişeli başladıkları belli.

Aylardır , belki yıllardır kadro yazmamıştık. Ben olsam aşağıdaki kadro ile çıkardım. 4-1-4-1 oynatırdım. Şenol Hocamızın da bu maç özelinde çözüm üretmek adına farklılıklar yapacağını düşünüyorum. Çünkü haftalardır bu kadar gol pozisyonuna girip gol atamayan ve kolay pozisyon veren bir takım durumuna düşmüş durumdayız. Bir şeyleri değiştirmek şart.

Bence çift ön libero değil , çift forvet arkası oynayalım. Olcay bu iş için çok uygun. İleri geri çok koşuyor çünkü. Atiba’yı yanlız bırakmaz. Hücuma da desteğini esirgemez. Sosa dan 1 kaç metre kademeli olarak geride kalsın yeter. Bizim takımda şu an için bu görevi tam yapabilecek başka oyuncu yok. Var da sakat ( Tolgay ! ) .

4-1-4-1 başladığımızda olur da Kerim işe yaramazsa ; Kerim çıkar Olcay sola geçer. Atiba yoruluncaya kadar Gomez ile beraber forvet çiftlenir. Baktık Atiba tek başına yetmemeye başladı veyahut gerekli skoru elde ettik , hemen Serdar Atiba’nın yanına oyuna girer. Cenk Tosun geriye ( orta sahaya ) gelir, Gomez ileri uçta kalır.
4-2-3-1 e dönülür.
Allah yardımcımız olsun. Hakikaten ilk defa stratejimizin çok önemli olacağı bir maça çıkacağız.

……………………………….Tolga………………………………………..
Beck………….Rhodolfo………….Milo…………………….İsmail
………………………………….Atiba…………………………………..
Töre……………Sosa………………OLCAY…………………..KERİM
……………………………….Cenk Tosun………………………….

Bir Cevap Yazın