Lider

Merhaba,

Bu tip maçlardan sonra yazı yazmak için bekleme taraftarıyım. O yüzden ancak şimdi sakin kafa ve dingin bir mideyle bir şeyler yazıyorum.

1- Lider’sin takım! Bu ligde şampiyonluğu derbi maçları belirlemez. Hele cıvık renklerin gövde gösterisi ile göz boyadığı takımlarla derbi oynamak zorunda kalıyorsanız hiç mi hiç belirlemez. Öyle olsaydı 5 hafta sonra derbide kaybettiğimiz takımın 3 puan üstünde lider olmazdık hala.

2- Lider’sin başkan! Dün gerek basın demecinde gerek yayıncı kuruluşta verdiği mesajlarla bu camianın lideri olduğunu göstermiştir. Geçen seneye göre daha bir olgun, daha bir ayakları yere basan ve tüm mercilere (hem içeriye, hem dışarıya) asli görevlerini üstüne basarak tek tek söyleyen. Bundan sonra da söylediklerinin uygulamaya dönüşeceğini göstermelidir.

3- Lider’sin taraftar! Rakip taraftarın dahi olmadığı bir maçta, şenlik havasında başlayıp son dakikaya kadar da öyle devam ederken, son anlarda ortaya çıkan manzarada bir çok parametrenin etkisi var.

– Sürekli maça gelmeyen bir taraftar grubunun (hele de böylesi önemli bir maçta) nasıl davranacağını bilmemesi
– Siyasilerin her şeye olduğu gibi spora da dibine kadar bulaşmaları (olimpiyatlar, dopingler vs.. ne derece başarılı (!) olduklarını ortaya koyuyor zaten)
– Olimpiyat stadı yerine, Beşiktaş’ın stadda maç izleme kültürünü almış bir taraftar grubuyla şehrin içinde maçlarını oynama imkanı varken; başta yine GS tarafından "stadımda oynatmam" tutumu nedeniyle FB/GS stadları dönüşümüyle kotaracağımız sezonu, İBB/KS çukurunda tamamlamak zorunda kalmamız
– FB’de gfb, GS’de ultraaslan gibi kafadan yandaş gruplar varken, BJK’de bireysel olarak böyle düşünenlerin olması ama oluşturdukları bir organize grup olmaması; siyasilerin kendi kolluklarından uydurma bir grup oluşturup kendi medya kanallarında da boy göstermelerini sağlayarak gerçekten bir güçleri varmış gibi ortaya atma çabaları zaten olanların kocaman bir özeti.

Sonuç itibariyle LİDER’iz. LİDER kalmaya devam edeceğiz.
Önceden 8 yıl bu camianın bir lideri yoktu, en ufak sarsıntıda tüyü de o dikiyordu.
Artık öyle olmadığının farkında olan sansarlar da dün bir empati kurma çabasında idi dikkat ettiyseniz.

Başkanın dediği gibi yeni stada ŞAMPİYON olarak gideceğiz.
Sevgiler.
BY

Bir Cevap Yazın