Osmanlıspor tehlikesi

Bursaspor maçında stadı açtık , açıyoruz diye lay lay lom yaparken az daha güme gidiyorduk. Bursayı o gün takım yenmedi atmosfer yendi.
Kasımpaşa maçına Fb nin puan kaybının gazı ve şımarıklığı ile çıktık , hüsrana uğradık.

Akhisar maçına 5 puan öndeyiz , kesin şampiyonuz gazı ve şımarıklığı ile çıktık , takım havaalanında meşaleler ve şampiyon nidaları ile karşılandı , 15 bin taraftarımız önünde adeta kendi evimizde maç oynadık amma velakin son dakika golü ile 1 puanı zor kurtardık. (3 gol yedik !)

Gs karşısına 3 atarız 5 atarız nidaları ile çıktık , 2 tane kaleci ile karşı karşıya atamadılar , son 15 dakika hatim indirdim.

Anlayacağınız bugüne o kadar kolay gelmedik , yine kolay olmayacak.
Osmanlıspor hücum gücü olarak en az bizim kadar iyi ! Tekrar yazıyorum hücum gücü olarak en az bizim kadar iyiler.
Bizim de en zayıf yönümüzün defansımız ve TAKIM SAVUNMASI olduğunu unutmamak lazım.

Takım savunması diyorum çünkü çok iyi hücum eden bazı oyuncularımız aynı zamanda da takım savunması zaafını oluşturan arkadaşlar. Bu hücumcu arkadaşlarımızdan özellikle Quaresma ve Töre önemli ölçüde savunma zaafiyeti yaşatıyorlar. Oynarsa Kerim Frei kardeşimiz de iyi niyetli olmasına rağmen fizik olarak zayıf kalıyor.

Şenol Hocamız takımın hücumcu yönüne bazen aşırı güveniyor. Akhisar , Kasımpaşa , Başakşehir ve Fb karşısında hep bu zaafı yaşadık. Hatta ilk yarıdaki Osmanlı maçında da yenik durumdan son dakika golü ile galibiyeti yakaladığımızı hatırlatmak isterim.

Amacım son maç kimsenin keyfini bozmak değil . Zaten takımdan kimse buraları okumaz herhalde ancak nasıl olur bilmiyorum ama Şenol Hocamızın bu maç özelinde savunma ve hücum dengesini çok iyi düşünmesini arzu etmekteyim.

Olcay da yok. Yani adam kovalayacak oyuncu sayımız bir tane daha eksik. Töre eski Töre olup ayağındaki topu kolay vermese top üstünlüğü ile idare ederiz , rakip düşünsün derim ama Töre o formu çok uzun zamandır hiç yakalamadı.

Taraftarın da şampiyon olmadan lay lay lom yapmaması ve maçı yaşaması lazım. 2 fark olsun son 5 dakikaya girelim lay lay lom’a o zaman başlarsınız. Tuttuğumuz takımın Beşiktaş olduğunun idrakına varmamız ve tekrar ciddiyete dönmemiz gerekiyor yoksa Osmanlıspor 170 TL lik bilete 1000 TL vermeyi göze almış kardeşlerimizi stadta ; bizleri de Türkiye’nin her yerinde ekran başında çok üzebilir.

Bu maç özelinde her oyuncumuzun takım savunmasına katkı sağlaması ve duygularının aklının önüne geçmesine izin vermemesi lazım.
SAKİN OYNA , ÇOK KOŞ , YARDIMLAŞ , BOŞ VERME , VAZ GEÇME !

Şampiyonluğa inanıyorum , kazanacağız ve ben bayrağımı balkona çoktan astım bile.

Haydi Şenol Hocam şu maçı kolaya çevir.
Haydi Kartallar , aynen Gs maçının ikinci yarısının ciddiyeti ve gayreti ile son 90 dakika .

H. Ertaş

Bir Cevap Yazın