Sarı kart , Töre , Motta , Q7 , Şenol Hoca , Atiba , Beck

1) Trabzon bizi oyun disiplini ile yendi. Ahım şahım top oynamadı. Tempolu hücum etmedi. Müthiş ataklar yapmadı ama bizi yordu , zorladı , sinirlendirdi ve hata yapmamızı bekledi. Eee bizim takımda Töre ve Motta gibi 2 arıza varken bir de Q7 gibi uluslararası arızayı geri getirdik üçünü birden aynı anda oynatınca sahada 11 kişi kalmamız çok zor oluyor !.Devre arasında arkadaşlarla kim atılır ? diye tartışıyorduk ! (Q7 yi severim o ayrı.)

2) Gökhan Töre geçen senenin son haftalarından beri son derece lakayt top oynuyor. Geçen hafta 5 gol attık arada kaynadı ama kendini belli etmişti. Atamadığı ve attırdıkları ile mağlubiyetimize önemli katkı sağladı sağolsun. Geçen hafta da O’nun kaptırdığı ve takip etmediği top ile gol yemiştik.
Bu sene (sanki Q7 yi de kıskanması ile birlikte ) daha da amaçsız ve bencil oynuyor.

3) Atiba müthiş koşuyor , müthiş mücadele ediyor. Ama bir adamın ayakları bu kadar mı savruk olur !? Aldığı topu , topla kavga ederken rakibe teslim ediyor.

4) Motta : Olmaz , o.l.a.m.a.z. Tosiç te olmaz ama Motta hiç olmaz. Köybaşı olur mu ? O da olmaz !

5) Beck : Ben bugün çok beğendim. Özellikle son dakikalarda ayakta kalan tek isimdi. Yalın oynuyor , pek risk almıyor ama faydalı oynuyor ve pozisyon vermiyor.

6) Şenol Hoca : Bence devre arasında Motta’yı çıkarmalıydı. 10 kişi kaldığımız an kenarda ısınan Gomez’i değil , pres yapacak başka bir oyuncuyu oyuna almalıydı. Gomez’in koşmaya / pres yapmaya gücünün olmadığı geçen haftaki 10 dakikalık oyunundan belli idi. Cenk Tosun çıkarılıp Kerim Frei ileri uca (geçen hafta gol attığı pozisyondaki gibi) hızlı adam olarak alınabilirdi.

7) Bizim takımın şu an için (Gomezin çok forma girmesi gerekiyor !) rakibi fiziken zorlayacak forveti yok. Hızlı , pire gibi bir forveti de yok.

8) Stoper Rhodolfo dengeli görünüyor ama Ersan’la bu lig bitmez.

9) Takım 10 kişi kalmış topu alan çalıma giriyor. Oğuzhan ve Töre uyarılmalı.

10) Hakem Q7 yi atmakta kural olarak haklı ama bir oyuncuyu atmak bu kadar ucuz olmamalı. Ne yaptı ? adam. Heyecanlanıp orta yaptı. Gel uyar bir daha yaparsan atarım de ! Kadıköy’de Van Persie’yi aynı pozisyonda atar mısın ? Hayır. Hayır olduğunu biliyoruz çünkü atmıyorsunuz. Bak çizgiye Atiba’dan sonra 10 yüz milyon topçu bastı. Atılan var mı ? Yok !

Bir Cevap Yazın