Şenol Hoca’nın Akhisar’a SÜRPRİZ yapması lazım !

Başakşehir , Kasımpaşa , Akhisar , Konya
Bizim her zamanki oyun düzenimize ve gol atma metodlarımıza karşı yöntem geliştirmiş takımlar. Yani daha basit anlatımla bize terse gelen takımlar. İşler bir formül buldukları için bize karşı her maç aynı şeyleri yapıyorlar ve işin ilginci biz de aynı tuzağa düşüyoruz.

Akhisar maçı BU SEZONUN EN ÖNEMLİ MAÇI. Yenersek şampiyonuz. Yenemezsek ne olur bilinmez ama yenersek iş biter.
Ancak yine kolay olmayacak. Sivas maçı da kolay olmayacaktı fakat Sivas maçında Beşiktaş özellikle 85 dakika boyunca farklı bir strateji ve özenle oynadı.
Yine aksayan oyuncularımız vardı ve bu oyuncuların isimleri yine daha önceki maçlardaki aksayan oyuncu isimleri ile aynıydı fakat oyun stilimiz farklıydı Sivasspor karşısında.

Beşiktaş ilk Akhisar maçında da mağlup olmamıza sebep olan daha ilk dakikadan HURRRRRAAAA
futbolunu oynamadı Sivas’ta. Daha kontrollüydü. 2 vites daha düşük oynadı. Çok acele etmedi. Oyunu kontrol etti ve hemen gol lazım paniğine girmedi.
Gomez bende , Oğuzhan bende , Sosa bende elbet golü atacağım mantığıyla oynadı.

Şenol Hocamızın Akhisar maçında da süpriz yapması lazım. Gerek ilk 11 ile , gerek oyun tarzı ile yeni bir Beşiktaş olmalı Akhisar karşısında.
Sosa , Oğuzhan , Quaresma , Gomez , Kerim, Atiba, gerekirse Töre ve Cenk Tosun bizde. Elbet golleri bulacağız. Hatta 1 gol yetmez en az 2 gol atmalıyız ancak öncelikle yememeliyiz. İlk Akhisar maçındaki hatayı yapmamalıyız. Hayatının kontraatağını yapmak için Beşiktaş maçlarını bekleyen ve mental ve fiziksel olarak sırf buna hazırlanan Akhisarlı oyuncuları şaşırtmalıyız. Kontra fırsatı vermeyecek şekilde oynamalıyız ki sudan çıkmış balığa dönsünler.

Böyle maçlarda Beşiktaş’ın en çok hatırlaması gereken gol atmak için illaki 8-10 pas yapmak gerekmediği.
Basit oynamak , çabuk ve öne oynamak , Olcay’ın Sivas maçında Kerim’e yaptığı gibi bazen uzun top oynamak , bazen direkt ceza sahasına orta yapmak , bazen kaleyi gördün mü şut atmak , hatta dönen topları takip edip tamamlamak, kornerleri ve serbest vuruşları düzgün kullanıp , ceza sahasına kalabalık girerek kafa ile gol atmak ta mümkün.
Atiba ile kornerden gol attık daha önce. Duran toplarda yapılan ortalar ve varyasyonlar çok önemli. Ceza sahası önünden Sosa’nın , Quaresma’nın ve hatta Kerim’in şut atması önemli. Kornerleri özenle atıp topu yerden kaldırmak önemli.

Hatırlarım Gs geçen senelerin birinde şut çekip kalecilerden dönen topları tamamlayarak sezon boyunca bir sürü gol attı ve şampiyon oldu. Fb bir dönem derbide Gs yi böyle yendi.

Bu bile önemli bir taktik.

Akhisar maçında hurrraaa futbolu değil , kontrollü şaşırtmacalı hücum , duran topları iyi değerlendirme , şut atma ve sürekli her gol fırsatını deneme. Ne lazımsa , ne uygunsa yapılmalı ve çok istekli olunmalı.

Şenol Hocam inşallah Akhisar’a bir sürpriz hazırlar. Ben olsam ilk olarak Olcay’ı oynatmayıp sol kanatta daha iyi pres yapacak , daha çok top tutacak birini düşünürdüm. İsmail yerine de Tosiç düşünülebilir (Emeklilik yaşı gelmiş Burhan her fırsatta geçti İsmail’i.)
Sol kanat Quaresma , sağ kanat Sosa olarak düşünülüp , Atiba’nın yanında Necip ilk 11’de olabilir. Top bizde daha çok kalır bence.

Haydi Şenol Hocam , haydi Kartallar bu maç hayatınızın maçıymış gibi hazırlanın ve oynayın. Çünkü bu maç hayatınızın maçı.
Bu maçı geçer ve Şampiyon olursak ne dediğimizi anlarsınız.

Bir Cevap Yazın