Sistemsizlik

bir sorum var ;

lig ve uefa takvimi belli.

iki farklı takım çıkaramamak beceriksizlik midir?

Örneğin Avrupa da

Günay ** Serdar ** Milosevic ** franco ** motta ** necip ** atiba ** sosa ** kerim ** olcay ** cenk

(araya serpiştirilen birkaç as oyuncu ile)

ligde

tolga ** beck**rhodolfo**ersan**ismail**atiba**sosa**oğuzhan**gökhan**q7**mario

bu strateji milo ve francoyu diri tutacak ve satılmaları dahi düşünülüyorsa pazara sunacak ; ayrıca takımı diri tutacak bir organizasyon strateji olmaz mıydı ?

kerim , adam gibi üç maç oynamadı. motta franco milo tamamen kaybedildi ; oyunu alıp götürecek adamlarımız yıprandı ve sürekli oynamaktan performans düşüşleri başladı.

Avrupa kadrosu olarka yazdığım kadroyu lütfen keskin net bir kadro olarak düşünmeyin , gerekirse oyunu koparacak bir iki as oyuncu buraya da alınabilir ;

ama merak ettiğim soru şu ; neden tercih edilmedi bu rotasyon ?

tolga ya bu kadar sabır ve tolerans gösterilirken franco,serdar,hatta milosevic hatta motta ne yaptı yada ne yapmadı da silinip gittiler gidiyorlar..

deniyor ki olcay koşuyor basıyor rakibi bozuyor vs vs.. e deli gibi de gol kaçırıyor. Olcay önlibero mu ? defansif kanat ortasaha mı ? değil . abi asisit yapsın gol atsın , atibalık yapmasın.

olcay ın defansif yönü kadar kerim in de ofansif katkısı olur yazdık kaç kere. kerim tolganın üçte biri kadar tolerans görmedi.

değerli abilerim,kardeşlerim ; renktaşlarım

oyuncu kazanmakta ekol olmuş hocamızın , elimizdeki değerlere yeterince eğilmediğini bir ezberi ısrarla sürdürdüğünü düşünüyorum.

biz statla birlikte aklımızı da mı yıktık ? statla birlikte yeniden bir akıl mı inşa ediyoruz?

eğer bu sorunun cevabı hayır ise ; saygın ve naif bir aklın , kırmadan incitmeden şenol hocamızı uyarması ve ufak dokunuşlarla alternatif stratejilere çekmesi gerekiyor.

akhisar maçı çok çok önemli bir uyarıydı.

dikkatimi çeken bir konu var ; olcay mario ya top atmıyor. atsa da enteresan bir şekilde ayarsız ve zamansız. buna çok ama çok uyuz oluyorum. canım sıkılıyor. mario uygunken ısrarlar oğuzhanı aramalar falan.. tamam al verler güzel elbette ama mesele en etkin verimli hamleyi yapmak. Q7 olmasa mario neredeyse yapayalnız gibi…

Bir Cevap Yazın