Stresli olan Fb li olsun, ya da Fb li olan strese girsin , biz UYANIK olalım !

Fb liler ayrı ağızdan , medya ayrı ağızdan , skor yorumcuları ayrı ağızdan , ve hatta bazı bizim taraftarlar ayrı bir ağızdan BJK strese girecek , BJK nın savunması çöktü diye ortalığı velveleye veriyor. Amaç belli.
İşin ilginci bilmem kaçıncı defa bizim camia da bu oltaya geliyor / gelmek üzere.
Bir de bizim camiada Fb masabaşı oyunlara başladı , şampiyonluk gidecek karamsarlığı var ki , sorma gitsin.

Aynı muz kabuğuna bir kere basmak tesadüftür , 2 defa basmak enayiliktir , hemen her seferinde basmak istikrardır.
Bir kere şöyle bakmak lazım . Fb ve/veya Gs nin şampiyonlukta iddialı oldukları dönemlerde ayak oyunlarına , masabaşı oyunlara başvurmadıkları mı var !? Tabii ki bu sarılıların şike yaptıklarını iddia etmiyorum.
Kulis , lobi , basın güçlerini kullanarak TFF , PFDK yı , MHK yı baskı altına almaları ; hakemlerin kararlarını verirken dengelerini yitirmesine , PFDK nın cezaları keserken adalet terazisini elden düşürmesine sebep olabiliyor.

Medya ve hakem kararları üzerinden takımımız üzerinde oluşturulan baskı da ellerin ayakların dolanmasına sebep oluyor , taraftar da inancını yitirip bir anlık destek verme konsantrasyonunu yitirdi mi ondan sonra gelsin kötü sonuçlar.

Neymiş efendim Fb masabaşı oyunlara başlamışmış. Duyan da bu sezonun ilk yarısı , ya da eze eze şampiyon olduğumuz 2002-2003 sezonunda hakemlerin bizi tuttuğunu sanır. Hakemler sanki düne kadar hep bizi tutuyordu da bugün şartlar değişti. Bu ligin ilk yarısını aynı Fb ye karşı 41 puanla önde kim kapattı !? Biz .
Ligin ilk yarısı kaç tane penaltımız verilmedi biliyor musunuz ? En çok faul yapılan ve en az faul yapan takım biziz. En çok faul yapan takım da Fb ! Buna karşılık görülen kart sayısına bir bakın. Bu istatistik bile yeterli sanırım.

Şimdi gelelim ne yapılması gerektiğine . Çok basit : Futbolcumuzdan , yöneticimize , masörümüzden , taraftarımıza düşünce iklimimizi değiştirmemiz gerekiyor.

Bir kere hangi takımda oynadığımızı , hangi takımın taraftarı olduğumuzu unutmayacağız. Birinci düsturumuz ŞEREFİNLE OYNA , HAKKINLA kazan ise hakemlerin bizim maçlarımızda bize iltimas geçmesini istemiyoruz demektir. Eeeee o zaman biz kurallara tam uyacağız. Hakemler şayet yanlı düşünüyorsa ,sahaya art niyetli çıkıyorsa saha içindeki aradıkları fırsatları onlara vermeyeceğiz.

Şimdi şöyle düşünelim bir hakem Beşiktaş’lı oyuncuyu basit bir şekilde oyundan nasıl atar !? Eline koz verirsen atar ? Eline fırsat verirsen atar. Yani Fuck-off dersen atar. Kural kitabında hakeme küfür kırmızı karttır. O zaman küfür etmeyeceksin. “Efendim Fb ye kırmızı vermiyorlar ama” demiyeceksin. Vermiyorlar işte !

Sen Beşiktaşlıysan Fb ye vermiyorlar diye bir argümanın olamaz. Ne yani ? Sen de kayırılmak mı istiyorsun ? Sen de haksız kazanç peşinde misin ? Değilsin. O zaman kitaba harfi , harfiyen uyacaksın ; rakip gole giderken arkadan çekmeyeceksin , penaltı atılırken çizgiye basmayacaksın. Rakip sana el kol hareketi yapıyorsa sen yapmayacaksın. Tekrar yazıyorum kitaba , kurala harfiyen uyacaksın.

İltimas istemiyoruz. Torpil istemiyoruz. Kitap ne diyorsa uygulayacağız. Şampiyon öyle olacağız.
Bir kere şunu unutmayacağız. Penaltı atılırken çizgiye basmak , rakibe / hakeme küfür etmek , rakiple ve hakemle didişmek , hakeme itiraz etmek bize sahada gol , yani avantaj kazandırmaz. Hiçbir faydası , katkısı olmayan hareketler yani. Bize gol lazım. Hakkımızla attığımız goller lazım.
O yüzden gol atmamızı sağlayacak her türlü nizami harekete evet , kart görmemize sebep olacak her türlü kural dışı harekete hayır. Bizim şampiyon olmamızı , ya da olmamamızı sağlayacak olan budur.

Beşiktaş sakin kalmayı , kurallara uymayı , futbol oynamayı ve GOL ATMAYI düşündüğü sürece şampiyonluğa o kadar kolay gidecektir. Çünkü çok büyük avantaj yakaladık. Rakibin 4 puan önünde olabiliriz. Kadıköy’deki maça kadar puan kaybetmeden gidip , oradaki maçta yenilmemek bize şampiyonluğu getirecek. Bunun en büyük anahtarı sakin olmak , sahada kurallara uymak ve maçları 11 kişi bitirmek.

Fb ye istedikleri kadar penaltı versinler , istedikleri kadar iltimas geçsinler. 4 puan avantajımız var ve ÇOK GÜÇLÜ BİR TAKIMIMIZ VAR. Taş gibi , Beşiktaş gibi takımız. Türkiye Liglerinin üstünde bir oyun oynuyoruz. Ortalamamızı tutturursak kaza ile bile olsa en fazla 3 maçta puan kaybederiz. Yani yaklaşık 7 puan. Eeee 4 puan avantajımız zaten var. Geriye kalıyor 3 puan. Bu Fb nin bundan sonra sadece 3 puan kayıp kredisi var demektir. Ts ile deplasmanda , Bursa ile deplasmanda , Gs ile deplasmanda oynayacaklar . Bizi kendi evlerinde yenemezler ise işleri biter. Bizi yenseler bile diğer maçlardan birinde sadece bir 3 puan kaybetmeleri büyük ihtimal bizi şampiyon yapar.

Strese giren asıl kendileri. Bu hesabı onlar da yapıyor !? Ve dikkat edin kendilerinin kazanıp kazanmamasından daha ziyade Beşiktaş’a puan kaybettirmeye çalışıyorlar. Sebebi bu işte. Ne kadar kayırılırlarsa kayırılsınlar şampiyonluk Beşiktaş’ın ortalamanın üzerinde puan kaybetmesine bağlı.

Beşiktaş ortalamanın üstünde nasıl puan kaybeder? Strese girip , paniğe kapılıp saçma sapan hareketler yaparsa kaybeder. Beşiktaş’ın şampiyon olması için ortalamasını tutturması yeterlidir. Bunun için ligin ilk yarısında yaptığı gibi hakemlere ve rakibe bakmadan oynadığı oyundan zevk almaya , gol atmaya ve sahada 11 kişi kalmaya odaklanması yeterli olacaktır.

ANAHTAR KELİME SAHADA 11 KİŞİ OLMAK. Çünkü Beşiktaş’ın öyle bir hücum gücü var ki ; kazayla gol yese bile puan kaybedeceği maç çok nadir olacaktır. Puan kaybetmek için çok kötü bir günümüzde olmamız ve/veya sahada eksik kalmamız lazım. Bu da bu sezon çok nadir yaşanacak bir şey.

Özetle her şey bize bağlı. Taraftar takıma kayıtsız şartsız destek olacak , Yönetim takımı medyadan uzak tutacak , paraları zamanında ödeyecek ve moral verecek. Oyuncularımız da uyanık olup saha içinde kurallara TAM UYACAK , HAKEMLERE FIRSAT VERMEYECEK . Hakemlerin hevesi kursağında kalırsa Beşiktaş şampiyon olur . Stres yok , uyanıklık var. Stres yok kurnazlık var. Stres yok kurallara tam uyum var. Sabrın sonunda HAKKIMIZ OLAN ŞAMPİYONLUK VAR !
H. Ertaş

Bir Cevap Yazın