Tehlikeli viraj

Ayın 12sinden itibaren zorlu bir sürece girecegiz.

12.03 Rize
15.03 Trabzon
19.03 Antalya

ile oynayacagız.

Bana göre, önümüzdeki süreçte her ne kadar Akhisar-Kasımpaşa gibi ciddi rakipler ve her ne kadar düşüşte olsa da GS gibi bir derbi oynayacak olsak da; bu viraj ciddi 3 rakibi art arda barındırması açısından önemli.

Rize evinde iyi oynayan, zor kaybeden bir ekip. özellikle ortasaha ve hücum hattı, süper ligin en tehlikelilerinden. Sercan, Kweuke, Ahmet İlhan, Eren Albayrak, Makiadi gibi gününde oldumu sıkıntı yaratan oyuncuları mevcut. Özellikle geri dörtlümüzün agırlıgı ve rakibin hızlı oyuncuları olması endişe verici. Şenol hoca, klasik dizilişten ziyade hücumdan bir eksiltip çift önliberoyu düşünebilir. Zira, özellikle Atiba defansa yardım edeyim derken son haftalarda hem aşırı yoruluyor hem de pas hatalarında artış gözleniyor.

Eger oynayacak kıvamdaysa Tolgay çift yönlü oyun yetenegi ile ilk tercih olabilir, özellikle form durumu kötü olan Sosa- Qguzhandan biri yerine. Tolgay hazır degilse, mücadele gücü açısından Necip de düşünülebilir. Ancak gününde olmayan Qguzhan-Sosa tercihi karın agrısı dolu bir maç izlememize yol açabilir.

Ben bir şekilde gol atacagımızı düşünüyorum, yeter ki yemeyelim. Özellikle Rize tarzı hızlı çıkan takımlara karşı geride oynamak sıkıntılı.

Peşi sıra Trabzon maçı var ki, bazıları bu maçı çok kolay görüyor. Trabzonun düşme potasına yakın oldugu, taraftarını memnun etme açısından elindeki 1-2 gösterge maçtan birisinin bu maç oldugunu unutmamak lazım. Tandemde Necip-Tosiç gibi bir dezavantaj da düşünülünce, inşallah kazaya ugramayız. Erken bir golle rakibin gardını indirebilirsek maç rahatlar. Aksi taktirde, karın agrısı aynen devam eder.

Antalya bu 2 maçtan daha az sıkıntılı geçmesini bekledigim bir maç; ancak 7 günde 3. maç olacak olması insanı ürkütüyor. Özellikle Atibanın ilk 2 maçta ne kadar yıpranacagı önemli. Eger 2 karadeniz maçında erken skor alınabilirse, kesinlikle Atibanın dinlendirilmesi düşünülmeli. Ben Atibanın 7 günde 3 maçı full çıkarabilecegini düşünmüyorum.

Rakibimiz aynı dönemde:

10.03 Braga
13.03. kayseri
17.03 Braga deplasman
20.03 GS deplasman oynayacak

10 günde 4 maç da hafif bir fikstür degil ancak unutmamak gerekir ki kanatlar hariç her bölgede alternatifler, en az as oyuncular kadar formda ve kaliteli. Son maçları olan GS maçında, derbi gerginligi ile puan kaybedeceklerine inanıyorum.

Şenol hoca açısından da bu viraj gösterge olacak. Motivatör hoca apoletinin yanına taktisyen, oyun okuyan, alternatif planları olan hoca apoletleri de umarım takar. “Aksi taktirde” diye başlayan bir cümle kurmak bile istemiyorum.

Bir Cevap Yazın