Teknik Direktöreden maç bileti parası alınması hk.

Maç sonu öfkesi değil, sakin kafa stabil düşünce… Çok net Şenol hoca’yı kovarım. “Aman iyi giden’e dokunma” hikayesinin bilmem kaçıncı versiyonunu görmek istemiyorum artık. Rakip takım seyirci yasağını yedek kulübesi kontenjanından delmiş adam resmen.

Benim genel felsefemdir, TD işi hiyake… Yararı olacaksa %5’i geçmez, zararı olacaksa %100’ü bulur. Bu akşam Beşiktaş olarak ben yenilmedim arkadaş, Şenol yenildi.

Sahadaki futbolcun kadar oynarsın, iki tık ötesi değil… Kondisyoner çalıştırsa, ilk 11’i tahtaya Nouma yazsa Beşiktaş yine 1-2 bitirir ligi, bunun için teknik direktöre gerek yok.

Beşiktaş 3 puanı değil dengesini kaybetti. Maçta futbolcuların başı döndü.

Geleni gideni alan bir kaleci, birbirini yeni görmüş iki stoper ve yarım müfredat bilgisine sahip iki bekin varken
oğuzhan-quaresma-gomez üçlüsünden ikisi 90, biri 70 dakika sahada kalıyorsa, ben olsam yarın Şenol hocadan tam bilet parası alırım.

Fenerbahçe ilk derbide de iyi oynadı, şu çaresiz haldeki gs’yi zor yendik, trabzona yenildik, ikinci fb derbisi boş geçti. Şenol Hoca’ya tavsiyelerim var.

Kerim Frei fulham’a geri dönsün. Bir insan bu kadar yetenekli olup da Olcay yerine oynatılmıyorsa bence dönmeli, gençliğine yazık.

Necip sadece stoper oynasın, başka bir ihtiyaç halinde kesinlikle oynatılmasın.

Cenk tosun 82’de değil 92’de girsin daha verimli olur. Çünkü bu futbolcular messi+ronaldo yeteneğinde insanlar. 8 dakikada oyuna girip değiştirebiliyorlar ama yine de tasarruf etmek lazım, +2 de girmezse darılır, gönül koyarım.

Şenol hoca her rakibe karşı aynı oynasın, hatta tahtaya bir kere ne yazacaksa yazsın, her hafta aynısına bakılıp çıkılsın.

Andreas Beck’e yarı sahanın diğer tarafına geçince ne yapılıyor, orada neler dönüyor biraz anlatsın.

*Takımın motivasyonunu kaybetmemesi gerekiyor, şampiyonluğa bu kadar yakın ve sadece bir rakiple çekişirken bu sene o şampiyonluk gelmek zo-run-da.

Herkese iyi akşamlar,..

Bir Cevap Yazın