Teşekkürler Beşiktaş

Çok iyi oynadık. Bu sene çok az maçta takımımızı bu kadar iştahlı oynarken, rakibi ısırırken, saldırırken izledik. Hep böyle oynayın canımızı verelim ulan.

Herkese sonsuz teşekkürler. Başta Mustafa Denizli’ye. Hep eleştirmemizin sebebi, gidişata müdahale etmemesi idi. Bu sefer maçın çok kısır gideceğini 24. dk. da anlayıp yaptığı hamle ile 4-3-3’ten 4-2-3-1’e döndü. Toraman sağ beke geçti, Ekrem orta üçlüye. O saniyeden sonra da pozisyonlar ardı ardına geldi. İlk defa bu sistem bu kadar iyi çalıştı. Bence bunda iki temel etken var:

Birincisi Tello’nun müthiş futbolu. Tello bu takımın en yetenekli oyuncusudur. O böyle oynadığı sürece Türkye’de kazanamayacağımız maç yok bence. Tek eksiği istikrarsızlık.

İkincisi: Her ne kadar bekleneni veremese de Holosko. Zira sürekli gezdiği için Bobo’ya sürekli boş alan kaldı. Holosko’suz 4-2-3-1 dizilişlerinde hep kısır futbol çıkmasındaki sebep ilerideki 4’lünün sabit oynamasıydı. Ama bu sefer benim tribünden izlerken başım döndü. Kim sağda kim ortada kim solda çözmek mümkün değildi. Bu sayede de İBB’li çağdışı adam adama savunmacılar aptala döndüler. İkinci golde Holosko’nun bomboş kalması da bunun eseridir.

Bir paragraf da Deli’ye… 90+ lar oynanırken bile soldan öyle bir gelişi vardı ki, ben artık onda ciğer değil başka bir şey olduğuna inanıyorum. Sen bu dünyadan değilsin Üzibo. Seviyoruz seni.

Maçın görünmez kahramanları olan Fink ve Necip de orta sahada mükemmel oynadılar. Hem kesip hem de hucümları başlattılar. Ernst’i hiç aratmadılar. Herkes söylemiş, ben de yazayım. Necip büyük topçu olacak. Çok karakterli bir oyunu var.

Sivok’da son dönemde kendine fazla güvenden kaynaklanan bir rahatlık var. Bunu üzerinden atması lazım. Gay Se maçında yedirdiği golün aynısını yiyorduk dün. Vur gitsin abicim şu topa, eveleyip geveleme 18 içinde…

Maçın kader anlarından biri de Rüştü’nün kurtarışı. O pozisyonda gözümde Cordoba canlandı biran. Helal olsun sana. Dün muhteşem bir maç çıkardın sen de.

Gay se maçında taraftar çok kötü demiştim. Bu sefer ilerleme kaydetmişiz. 0-0’ken rakibe, hakeme ıslık – takıma destek, 2-0’dan sonra lay-lay lom iyiyidi. Şampiyonluk havasına girmeye başladı taraftar. Bu takımla taraftar arasında inanulmaz bir kimya var. Onlar iştahlandıkça biz daha çok iştahlandık tribünde. Özlemişiz böyle futbol izlemeyi.

Çirkef Avcı’nın çirkef takımı gene ilk 40dk. her türlü sertiğe başvurdu, Yunus Bey maçı kart çıkarmadan tamamladı. Avcı efendi taraftara yükleneceğine takımının Sami Yen’de neden böyle sert oynamadığını anlatsın önce…

Bu galibiyet ve 3 günde 6 puan müthiş oldu. İlk yarıda üstüste galibiyetler aldığımız periyoda girdik.

Çok fena geliyoruz….

Saygılarımla.

Bir Cevap Yazın