Trabzon maçında Oğuzhan yokmuş !

İş geldi hepimizin serzenişte bulunduğu noktaya dayandı. Trabzon maçında Oğuzhan ve Sosa’nın aynı anda oyunda olduğu bir orta sahanın özellikle stoperlerimizin Necip ve Tosiç olduğunu düşünürsek zayıf olacağını düşünüyorduk. Oğuzhan sakatlandı ve bu maç mecburen yokmuş.

Her şerde bir hayır vardır. Tıpkı Rize maçında Quaresma’nın olmayışı ve Kerim’in zoraki forma giyip kendi kanatları ile uçmayı başarmak zorunda kalması gibi.

Defansımız böyle bir maç için fazla acemi (Tosiç-Necip) . Bu durumda çift ön libero olması daha faydalı olacaktır.
Atiba ve Veli çift ön libero oynasın. Önlerinde çok formda olan Sosa. Kerim Frei ve Quaresma sol-sağ değişerek kanatlarda oynasın.
Ya da Olcay’ı koy Atiba’nın yanına ön libero oynasın. (Nasıl olsa koşuyor ya arkadaş ! ) Rakip hangi kanattan geliyorsa Olcay oraya destek versin. 70. dakika koşsun kendini paralasın rakip ataklarını kessin. Basit oynasın. Topu Sosa’ya , ya da kanatlardaki Quaresma ve Kerim’e aktarsın başka bir iş yapmasına gerek yok.

Sosa forvet arkası ve kanatlar Kerim ve Quaresma olursa süper olur ama bu sefer kanatlardan defansif anlamda zayıf kalacağımız için çift ön liberodan birinin kanatlara destek vermesi önemli.

Bir başka alternatif daha var. Sosa ve Atiba ön libero oynar. Kerim Frei onların önünde oynar. Olcay ve Quaresma kanatlarda oynar. Ama birinci yazdığım bana daha iyi geliyor.
Haydi hayırlısı.

Bir Cevap Yazın