Trabzon maçındaki gibi yapmalıyız !

Şampiyonluk yolundaki en büyük rakibimiz Fb değildir. En büyük rakibimiz önce SİVAS sonra AKHİSARDIR.
İlk maç Sivas ile olduğu için en önemli maç ta budur.

Şimdi bugünlerde Sivas maçının hakemini Aziz Yıldırım’ın belirlediği , Aziz Yıldırım’ın pazartesi basın toplantısı yapacağı söyleniyor. Doğruluk payı olabilir. Olmayabilir de . Ne olursa olsun elimizde bize yol gösterecek bir rehber var.
O rehber Trabzon maçındaki Beşiktaş’ın oynadığı oyundur.

Trabzon maçında hakem 2 penaltımızı vermedi , rakibe 2 kırmızı kartı çıkarmadı , pek çok pozisyonda bize dayak yedirdi. Ama Beşiktaş ne yaptı ?
İŞİNE BAKTI.
Maçın başından sonuna kadar ISRARLA VE İŞTAHLA OYNADI.
2 gol attı. 2-0 bitirdi. Her şeye ve herkese rağmen kazandı.

Beşiktaş bu haftaya kadar pek çok haksızlığa uğradı. Rakibi bol keseden , bedavadan puanları kazanırken Beşiktaş BU SEZONUN en iyi oyunlarından örnekler veriyordu. En güzel gollerinden örnekler veriyordu.
Beşiktaş’ın bugüne kadar attıkları golleri yeniden izlemek kimin şampiyon olması gerektiğini herkese anlatıyor.

Çok az kaldı. Hakettiğimiz şampiyonluğu almak için ameliyatın en önemli noktasına geldik. En hassas nokta. En can alıcı nokta.

Sivas ve Akhisar’ı yenmek. Tıpkı Rize ve Trabzon maçlarını kazandığımız gibi. İşimize bakarak , rakibe ve hakeme kulak asmadan , son derece konsantre , son derece dikkatli , son derece iştahlı , sonuna kadar istikrarlı .

Sonuna kadar Beşiktaş olacağız ; İŞİ BİTİRECEĞİZ.
Karşımızda Real Madrid yok. Bu ligin sonlarında ve ortalarında yeralan iki rakip var. Beşiktaş Beşiktaş gibi oynarsa yemememesi mümkün değil.
Yanlız işi şansa , tesadüfe , hakemin ellerine bırakmamak için her zamankinden daha iyi çalışmak , maç esnasında her zamankinden daha iyi olmak zorundayız.

Oyuncularımızın son bir gayret gösterip ; özel hayatlarına son derece dikkat etmeleri , çok çalışmaları , çok iyi dinlenmeleri ve birbirlerine yardım etmeleri gerekiyor.

Olcay oynarsa hayatının en iyi futbolunu oynamak için gayret edecek . Çok çalışacak.
Kerim oynarsa bunu bir fırsat bilecek , kendini ispat edecek , gücünü toplayacak, HIRSLI OYNAYACAK ve yeteneğini sahaya yansıtacak.
Tolga Zengin kendi sınırlarını zorlayacak. Uzayacak , lastik adam olacak. Son derece konsantre olacak.
İsmail çok iyi hazırlanacak ve basit oynayacak. Ekstra işler yapmayacak. Basit paslar yapacak , yardımlaşacak ve rakibi dikkatli
karşılayacak.

Bazen ayağını son bir gayret topa uzatmak , uzayabildiğin kadar uzamak şampiyonluğu getirecek hamle olur. O kadar önemlidir.

Haydi Beşiktaş . Bu işi buraya kadar sen getirdin. Hakemlere rağmen getirdin. Haksızlıklara rağmen getirdin. Stadsız oynadın , seyİrcisiz oynadın , maçların ertelendi , bir ay maç yapamadın ; yine de vazgeçmedin . GAYRETİNLE VE TAKIM OLARAK BURALARA GELDİN.

ŞİMDİ HAKKINI SÖKE SÖKE ALACAKSIN.

TRABZON MAÇINDAKİ BEŞİKTAŞ’I AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN.
Çıkın Sivas’ı ve Akhisar’ı şampiyon nasıl top oynar göstererek yenin. Ondan sonra biz sizi YUVAMIZDA bekliyor olacağız.

Bir Cevap Yazın