Yıldız savaşları…

20 şampiyonluk Şaibesarayın                                                       4 yıldız
19 şampiyonlu Şikebahçenin   (1 fark )                                         3 yıldız,
11 Şampiyonluk bizim             (9 fark birinden, 8 fark diğerinden) 2 yıldız,
6 şampiyonluk Trabzon’un                                                             1 yıldız

1959, ben doğduğumdan itibaren bugüne kadar  böyle. Beşiktaş’a verilen bu tarihten  önceki 2 şampiyonluğu sayan saysın, ben saymıyorum. Çok da şeyim deydi.
Şeyim de olan ne biliyor musunuz?

Birbirinden farkı olmayan üç büyük camiadan bizim nasıl bu kadar fark yediğimizdir. İstatistik bilimine bir ihanettir bu. 20-19-11 trende bak. Üstelik fark 1985 yılından sonra açılmaya başlamış. Hatırlayın o yılları. Şaibesaray’ın kolum kadar doping iğneleleri kullandığı yıllardır, arabaları, bavul dolusu paraları teşvik için verdiği yıllardır. Daha sonra, 1996-2000 yılları arasında ulusoy, mehmet ağar, fatoş, mesut yılmaz şeytan dörtgeninin  evropa fatihi yaratarak bir yerlerimize soktuğu yıllardır. Şikebahçe onlardan geri kalır mı, karıncanın bliyle yatıp incitmeden işerini gördüler hep, onlarda öğrendiler masa başında kazanmayı, para çok, hakemleri, medyası çok. Yalnız bir farkları var, teknolojinin de azizliğine uğrayarak “aziz”lerinden olurlar. Biz ne yaptık, pardon yapamadık : Yıldız

56 yılda 9 ve 8 gibi böyle bir fark olmasının istatistiki, felsefi, mantıki,  dini 🙂 ve saire   hiç bir açıklaması yoktur.

Tek açıklaması vardır. O da: şerefsiz “birincilik”leridir.

Bir Cevap Yazın